Новини    02 жовтня 2023 11:39

На Черкащині зібрали рекордний врожай обліпихи: втричі більше до плану

Врожай виявився у два-три рази більшим, ніж очікували садівники

Цьогоріч на Уманщині (Черкащина) у ФГ “Теолинське” збирають перший повноцінний урожай обліпихи. Загальна площа саду — 7 га, цьогоріч плодоносить 2-2,5 га, розповів співвласник ФГ Іван Полонський, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Технологія інтенсивного вирощування потребує використання високопродуктивних сортів із різним початком плодоношення, з високими товарними та смаковими якостями плодів.

Урожай-2023 виявився у два-три рази більшим, ніж ми розраховували. Найбільший дає цього року сорт Марійа Брувеле, середній, але все одно більше очікуваного — Орендж Революшн. Щодо Єви, то на початку плодоношення, як і зазначено в описі сорту, врожайність слабка, а на третій-четвертий рік вона значно збільшується. Чекаємо від Єви приросту на наступний рік. Тож ми задоволені і урожаєм, і вибором обліпихи як культури вирощування, — зазначив Полонський.

Довідка. При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід обліпихи, щорічний дохід господарства з виробництва цієї культури зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації, до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність. Такі цифри закладені у бізнес-план розроблений компанією Pro-Consulting.

Нагадаємо, аграрне підприємство “Рови Агро” з Вишгородського району Київської області за допомогою гранту планує закласти другу чергу саду обліпихи, збільшивши його площу з 12 до 22 га.

На Рівненщині фермерське господарство “Смачна ягідка”, котре спеціалізується на смородині та малині, планує висадити плантацію обліпихи площею 22 га.

Фермерське господарство “Теолинське” зібрало перший повноцінний врожай обліпихи у серпні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...