На Черкащині місяцями досі не вдасться засіяти поля через водопілля

У деяких районах Черкащини посівна кампанія стартувала із запізненням майже у місяць через водопілля. Про це розповів фермер Сергій Рибальченко, у якого під водою опинилося 120 га із 240, передає “Суспільне“.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Вода почала сходити два тижні тому, земля підсохла. Водночас частину угідь, що лишаються під водою, засіяти цьогоріч уже не вдасться.
Уперше на цьому полі посіяли кукурудзу після водопілля, вчора обробили її засобами захисту від бур’янів. Далі залишається тільки підживити мікроелементами і чекати, доки вона виросте і дозріє, — говорить фермер.
На ще одній просохлій ділянці поля висіяли сою. Ґрунт тримає вологу, тож сходи мають бути, вважає Сергій Рибальченко. Збирався ще сіяти гречку, але змінив плани. Зокрема гречку не сіятимуть, тому що строки зсуваються.
Цьогоріч фермер встиг засіяти 30 га, 70 га лишаться необробленими, оскільки земля непридатна. Ще на 30 га стоїть вода.
Сюди ще не влізеш ні трактором, ніякої обробки ґрунту не зробиш, щоб не росли бур’яни. Буде так і стояти, — пояснює фермер.
На відшкодування збитків Рибальченко не сподівається, адже на форс-мажорні обставини це не можна списати. На запити у різних структурах відповідають, що потрібно було страхувати поля.
За словами очільника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, фермери, чиї господарства зазнали збитків через водопілля, мають звернутися до органів місцевого самоврядування. Там створять відповідні комісії, які внесуть аграріїв до переліку тих, хто постраждав, та визначатимуть розміри компенсацій.
Нагадаємо, в Україні завершується посівна кампанія 2023 року.
Сівба ярих культур в Україні підходить до завершення. Зокрема, вона вже закінчилася на Полтавщині та Кіровоградщині.
Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.
На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.
У холдингу A.G.R. Group відмовились від кукурудзи. Цьогоріч поля вже засіяли нішевими культурами — білою та чорною гірчицею, коріандром та горохом, повідомляє пресслужба компанії.
Компанія “Росток Холдинг” завершила весняну посівну кампанію. Як повідомляє пресслужба компанії, загалом засіяно понад 10 тис. га площ. З них понад 5,2 тис. га кукурудзи, 1,77 тис. га — озимої пшениці, 1,73 тис. га соняшнику та 600 га — інші культури.
Нині у посівах “ТАС Агро” найбільшу частку займають кукурудза — 24,1 тис. га, соняшник — 15,9 тис. га, під сою відведено 11,5 тис. га. Порівняно з минулим роком зменшилися площі під олійними культурами та збільшено під зернову групу.
Анна Лиса