Новини / Аналітика     26 грудня 2022 17:44

На Черкащині ферма виробляє на 20% більше молока проти довоєнних показників

На підприємстві є сучасна доїльна зала "карусель", яка працює від електроенергії. Тому від початку відключень перейшли на генератори

Без вихідних та на “дизелі” — так в умовах відключень електрики працює ферма у селі Хрущівка на Черкащині. Для цього мають два генератори, які придбали у 2020 році, розповів директор фермерського господарства Дмитро Соломаха, передає “Суспільне”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Перебої зі світлом на надої не вплинули. Нині на фермі виробляють молока на 20% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення рф.

На підприємстві є сучасна доїльна зала “карусель”, яка працює від електроенергії. Тому від початку відключень перейшли на генератори.

За умови використання генератора при відключенні світла майже 80% свого робочого потенціалу віддають на процес доїння.

За словами головного  енергетика підприємства Олега Морченка, під час блекауту генератор працював цілодобово, нині ж вихідних на фермі немає.

Графіки змінюються. Добре, коли зелений, це легше трохи, а як жовтий чи червоний, то дуже важко. Велике споживання дизпалива йде, а це тягне за собою витрати, — розповів Морченко.

Постійно доводиться підлаштовуватися під графік, тому деякі процеси виробництва, з його слів, довелося зсунути у часі.

Проте дуже багато процесів, таких як доїння, охолодження молока, пастеризація, повинні відбуватися за графіком, тому якщо немає світла, ми вмикаємо генератор, — зазначає Соломаха.

За його словами, підприємство за цей рік наростило поголів’я на 20% і надої приблизно на 20-25%, покращивши раціон і комфорт для корів.

Попри вимкнення світла, зазначив директор господарства, зупинятися не збираються. У планах — побудувати більший корівник, збільшити поголів’я удвічі, а надої — на 20%.

Нагадаємо, уряд надав молокопереробним підприємствам пріоритет під час визначення груп з першочерговим забезпеченням електропостачання.

Переробні підприємства у січні-вересні 2022 р. закупили 167,6 тис. т свиней у живій вазі, свідчать дані Міністерства аграрної політики, презентовані під час заходу “Вітчизняне свинарство: підсумки 2022 та перспективи 2023”.

Перебої з електропостачанням — спільна проблема виробників, переробників свинини та роздрібної торгівлі та споживачів, що з жовтня стала однією з пріоритетних. Про це повідомляє пресслужба асоціації “Свинарі України”.

Через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також