Новини / Думки     22 травня 2020 12:05

Михайло Соколов: переробку гублять не соєві правки, а корупція і дорогі кредити

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради прокоментував підписання закону про внесення змін до Податкового Кодексу

Внутрішню переробку сої в Україні губили не т.з. соєві правки, а не вирішенні питання щодо розвитку вітчизняного бізнесу, в тому числі в аграрній сфері. Про це на своїй сторінці facebook заявив Михайло Соколов, заступник голови Всекраїнської Аграрної Ради.

На його думку, інвестиції у внутрішню переробку гальмуються рядом економічних і політичних чинників, таких як:

  • неадекватно високі витрати на підключення до мереж;
  • висока вартість електрики;
  • висока вартість вантажних перевезень і перевалки в портах;
  • хабарі для отримання дозволу на будівництво;
  • пресинг хабарників-перевіряючих;
  • і, нарешті, дорогі кредити.

Читайте: Чому у ДП «Зернятко» зробили вибір на користь зерносушарки Stela

«Якщо чесно, то зібравши все це в купу перестаєш розуміти, як взагалі в Україні примудряється працювати якесь виробництво. Зрозуміло, що простіше за все не вирішувати всі ці проблеми, а просто змусити аграріїв субсидувати переробку, виробництво добрив, пасажирські перевезення тощо. Але цей шлях – шлях в нікуди і соєві правки це показали. Всі три роки їх дії у нас падали посіви сої. В цьому році, якщо нас не врятує удача з погодою, ми можемо зіткнутися з ситуацією, коли переробка скоротиться тому, що сої буде вироблено менше, ніж перероблено в минулому сезоні», – наголосив він.

«Соєві правки», що скасовували відшкодування ПДВ при експорті сої були встановлені з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а насіння ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у травні 2020 року запрацював портал Vkursi Zemli, на якому можна отримати вичерпну інформацію про кожну земельну ділянку в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також