Новини / Аналітика     21 травня 2020 19:41

Інформація, дорожча за гроші

У травні 2020 року запрацював портал Vkursi Zemli, на якому можна отримати вичерпну інформацію про кожну земельну ділянку в Україні

Початок проведення активної фази земельної реформи в Україні та заплановане на 2021 рік запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення поставило безліч запитань щодо технічного забезпечення всіх пов’язаних процесів. Зокрема, виникла гостра необхідність забезпечення громадянам вільного доступу до повної інформації щодо земельних ділянок.

НЕДОСКОНАЛІСТЬ КАДАСТРУ
Земельний кадастр досі наповнений лише частково, публічна кадастрова карта містить застарілу інформацію, а деякі ділянки накладаються одна на одну. Відповідно, інформація про земельні ділянки міститься у різних реєстрах державних установ. Звісно, такий стан речей є неприпустимим, оскільки відкриває простір для неузгодженості, помилок та зловживань. Надто ж у перспективі подальшого запровадження ринку землі в Україні.
Враховуючи те, що в Україні досі не було досвіду реалізації такої масштабної реформи, як введення ринку землі, поза усякими сумнівами, це спричинить гостру потребу в об’єктивній інформації для учасників ринку. Окрім того, наявність точних підтверджених даних дасть змогу агровиробникам та їх партнерам отримати ефективний інструмент захисту від потенційних рейдерських атак.
Саме тому з травня 2020 року в Україні запрацював єдиний портал земельної аналітики, який агрегує та обробляє дані з більш ніж 20 державних реєстрів та відкритих джерел, — Vkursi Zemli.

ЩО ТАКЕ VKURSI ZEMLI
Vkursi Zemli — сервіс даних та аналітики про земельні ділянки в Україні. Особливість порталу в тому, що необхідні відомості про власників та орендарів земельних ділянок, їх статус, НГО, терміни дії договорів оренди тощо можна отримувати не лише для окремої ділянки. Портал дозволяє масштабувати інформацію по конкретній компанії, масиву ділянок або ж відразу для цілої сільської ради або ОТГ.
Vkursi Zemli допомагає агробізнесу та громадам ефективно управляти своїми земельними ресурсами, а сервісним та фінансовим компаніям дозволяє краще орієнтуватися у бізнесі клієнтів.
Завдяки постійному доступу до інформації про земельні ділянки керівники громад мають змогу контролювати сплату податків агрокомпаніями, що працюють на їх території. У свою чергу для фінансових установ це дасть змогу істотно підстрахувати ризики та полегшити прийняття рішень щодо клієнтів. Зокрема, у плані підтвердження земельного банку партнерів.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

ЯКІ ДАНІ НАДАЄ VKURSI ZEMLI
Уся інформація, представлена на порталі Vkursi Zemli, напряму отримується із серверів Мін’юсту, Держгеокадастру та інших органів влади, тому всі дані Vkursi Zemli відповідають актуальністю строкам оновлення офіційних реєстрів.
Це понад 20 державних реєстрів та джерел інформації, а саме Реєстр ДЗК та публічна кадастрова карта України, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Реєстр обтяжень рухомого майна, Реєстр судових рішень, податкові реєстри тощо.

ЯК ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО VKURSI ZEMLI
Для того щоб користуватися порталом, не потрібно мати власний ЄЦП. Після звичайної реєстрації та вибору тарифного плану користувач може знаходити необхідну інформацію за кадастровим номером ділянки, кодом сільської ради або ЄДРПОУ підприємства. Для користувачів порталу створені гнучкі тарифні плани — є можливість обирати кількість запитів відповідно до кількості ділянок, яку потрібно проаналізувати.
Розробники Vkursi Zemli підготували відкритий API, завдяки якому користувач має змогу отримувати дані у свою конкретну облікову чи управлінську систему. При зверненні за консультацією спеціалісти розробника допоможуть з інтеграцією потрібних рішень.
Що важливо — вся інформація, яку хоче отримати користувач Vkursi Zemli, доступна практично відразу. На відміну від інших сервісів не потрібно очікувати на отримання необхідних даних впродовж годин чи навіть днів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Для запобігання рейдерським захопленням земель на порталі працює функція моніторингу, яка попереджатиме користувача у випадку змін власників ділянки чи реєстрації нового договору оренди. Користувач може поставити на моніторинг будь-яку фізичну або юридичну особу чи навіть регіон й отримувати сповіщення за обраного типу змін.

ТЕКСТ: АНДРІЙ СВИРИД

Нагадаємо, як викладач університету Сергій В’ялий став співзасновником ДП «Зернятко» та отримує прибуток на рівні $320–330 з гектара.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також