Новини / Інтерв'ю     22 травня 2020 10:31

Чому у ДП «Зернятко» зробили вибір на користь зерносушарки Stela

В ексклюзивному інтерв’ю Landlord керівник ДП «Зернятко» (Чернігівська обл.) разом із колегами розповіли про те, як їм вдалося позбавитися залежності в плані доробки та зберігання врожаю.

Впродовж декількох років поспіль ми працювали без власного елеватора. Цей етап потрібно було пройти, аби зрозуміти важливість цього фактору. Не завжди компанія-виконавець могла прийняти і вчасно доробити наш об’єм зерна. Коли залежиш від інших – затягуються строки збирання. Ти не встигаєш обробити землю. Ми розширюємо площі під кукурудзою, а тому потребували високопродуктивної економічної зерносушарки, яка б надійно закрила питання великих обсягів вологого зерна, – пояснює Сергій В’ялий.

До вибору зернової сушарки у господарстві поставилися дуже відповідально.

Ми не поспішали, коли вибирали сушарку. Відвідували інші елеватори, спілкувалися із їх працівниками, цікавилися особливостями обслуговування та експлуатації обладнання різних виробників. Врешті-решт зупинилися на сушарці Stela, яка підходила нам за усіма параметрами. Слід розуміти, що коли купуєш дорогу річ, то на перший план виходить сервіс. От про обладнання Stela якраз ми отримали найкращі відгуки, – розповідає керівник ДП «Зернятко».

Андрій Януш, офіційний представник компанії Stela в Україні, переконаний, що ДП «Зернятко» здійснило оптимальний вибір.

В зерносушарці, яка використовується в ДП «Зернятко» встановлена система активної рекуперації, яка дає змогу заощаджувати до 30% енергоносія. Сушарка утеплена мінеральною ватою, товщиною 120 мм. Тут стоїть система очищення повітря, яка знижує викиди до 20 мг/м3 за норми 50 мг/м3. Агрегат працює на зрідженому газі, при цьому потужність пальника становить 21 мегават. Усі процеси повністю автоматизовані, а сушарки підключені до інтернету. 70-80% питань ми можемо вирішити дистанційно, а в разі чого – прибути до господарства впродовж 3-4 годин, – пояснює він.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Валерій Кухаренко, керуючий елеватором ДП «Зернятко» розповідає, що нова зерносушарка Stela дозволяє обслуговувати усі 60 тисяч тон зерна, на зберігання яких розраховано елеватор.

Ми вже сушили новинкою врожай минулого року. Жодних нарікань! Реальна продуктивність при сушінні кукурудзи зі збиральною вологістю 22-24% становить 1500-1700 т/доба. При цьому сушарка універсальна і може працювати із усіма культурами без винятку, – каже він.

Своєю чергою директор ДП «Зернятко» Віра Розуменко відзначає, що зернова сушарка Stela є дуже зручною в роботі і забезпечує головне – стабільність результату на виході.

Тут все автоматизоване і я знаю, що кожна із трьох змін операторів посушить зерно із вологістю 13,8-14%, а не, скажімо, 15%. Річ у тім, що перевищення цього показника спричинить цілу низку додаткових проблем, таких як псування врожаю під час зберігання. Дуже важливо, що Stela забезпечує високий рівень сервісного обслуговування та провадить навчання операторів. Адже такі високопродуктивні агрегати потрібно використовувати на всі 100%. В такому разі вони забезпечують відчутну економічну ефективність, – переконана Віра Прокопівна.

Читати повну версію

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також