Новини / Аналітика     18 липня 2022 17:04

МВФ “суттєво” скоротить прогноз глобального зростання під час наступного огляду

Після початку повномасштабної російсько-української війни фонд уже погіршив прогноз зростання світового ВВП з 4,4% до 3,6%.

Міжнародний валютний фонд “суттєво” скоротить свій прогноз глобального економічного зростання у своєму наступному оновленні, оскільки фінансові керівники борються зі скороченням списку варіантів подолання погіршення ризиків. Про це пише ділове видання Bloomberg.

Своєю чергою, директорка Департаменту стратегії, політики та аналізу МВФ Джейла Пазарбазіоглу акцентувала на таких проблемах, як підвищення цін на продовольство та енергоносії, уповільнення потоків капіталу на ринки, що розвиваються, триваюча пандемія та уповільнення росту економіки в Китаї.

Представниця МВФ також нагадала, що після початку повномасштабної російсько-української війни фонд уже погіршив прогноз зростання світового ВВП з 4,4% до 3,6%.

“Під час перегляду, який має відбутися цього місяця, ми суттєво знизимо наш прогноз.Це шок за шоком після шоку, які справді б’ють по світовій економіці”, – пояснила Пазарбазіоглу.

Нагадаємо, МВФ очікує, що обсяги виробництва в Україні впадуть нижче раніше прогнозованого рівня, до 25-30% за підсумками нинішнього року – через руйнування, людські й економічні втрати від російської війни в Україні.

У Morgan Stanley прогнозують, що глобальне економічне зростання цього року буде менше половини 2021 року через ризики російсько-української війни та сплеску COVID-19 у Китаї, навіть якщо центральні банки посилюють монетарну політику з метою контролю рекордно високої інфляції.

Обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно 1 трильйону доларів, через розв’язану рф війну в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також