Новини / Логістика     09 квітня 2021 10:45

МСП «Ніка-Тера» у I кварталі 2021 року перевалив 1,42 млн т вантажів

Зниження обсягів обробітку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року склало 24% через карантинні обмеження і падіння валового збору зернових в Україні

У першому кварталі 2021 року морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», перевалив 1,42 млн тонн вантажів. Про це повідомили у департаменті корпоративних комунікацій Group DF, до складу якої входить підприємство.

«В середньому падіння перевалки по галузі в першому кварталі – приблизно на 20%, що стосується зернових, то на 37%. На жаль, наш порт не став винятком. Причина падіння в галузі очевидна – пандемія і низький урожай зернових у 2020/2021 МР», – прокоментував СЕО порту Алім Агакішиєв.

Водночас, за його словами, підприємство провело корекцію своєї бізнес-моделі і  розширило номенклатуру оброблюваних вантажів: порт збільшив перевалку глини на 58,5%, масла – на 32,4%, азотних добрив – на 36% і фосфоритів більш у 2 рази у порівнянні з I кварталом 2020 року.

Втім, у структурі перевалки основними позиціями залишаються:

  • зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки –  906,4 тис тонн (64% від загального обсягу перевалки);
  • навалочні вантажі – 329 тис тонн (23%);
  • добрива – 95,2 тис тонн (7%);
  • олія соняшникова – 90 тис тонн (6%).

За словами Аліма Агакішиєва, не дивлячись на падіння обсягів, «Ніка-Тера» планує реалізувати всі заплановані інвестиційні програми і в порту очікують поступового відновлення економіки й відповідно збільшення обсягів перевалки в українських портах вже в другому півріччі 2021 року.

ЧитайтеДенис Шмигаль: Пілотний проект зрошення буде запущений у трьох областях

«Ми не приховуємо, що у нас є певний оптимізм у зв’язку з прогнозованим зростанням врожаю у 2021 році. Для нас зернові залишаються домінантним видом вантажів. Погодні умови цієї зими були краще, ніж в попередньому році. Тому хороший урожай стане в певному сенсі двигуном всієї портової галузі. І звичайно, загальна динаміка ВВП країни визначить тренди всієї портової галузі», – резюмував він.

У I кварталі 2020 року порт обробив 1,87 млн тонн вантажів, а головною позицією у структурі вантажообігу були зернові, зернобобові та олійні культури, які становили 65% від усього обсягу перевалки (або 1,22 млн тонн). Таким чином, падіння вантажообігу у 2021 році (квартал до кварталу) становить близько 24%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також