Новини / Логістика     20 січня 2022 07:45

Мінінфраструктури передасть у концесію ще чотири українські порти

Закон "Про концесію" чинний з 2019 року

Міністерство інфраструктури України у 2022 році розпочне конкурс на визначення концесіонерів у 4 великі українські порти. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, передає пресслужба міністерства.

«Нам потрібні системні досвідчені інвестори, які зможуть у швидкі терміни модернізувати портову інфраструктуру і наростити її потужності», — наголосив Кубраков.

Довідка. Закон “Про концесію” чинний з 2019 року. Він визначає концесію як форму державно-приватного партнерства, яка передбачає надання концесіонеру права на створення та управління об’єктом, а також надання суспільно значущих послуг. Простіше кажучи, інвестор отримує в експлуатацію об’єкт, вкладає в нього гроші і згодом отримує прибуток.

У світі поширені дві базові моделі концесії: user-pay, коли гроші концесіонеру платять користувачі певного об’єкта, і government-pay, коли гроші виплачує держава. Першу модель застосовують до високоприбуткових об’єктів, наприклад, до портів, другий – до об’єктів соціальної інфраструктури.

Раніше Landlord повідомляв, що Миколаївський порт залишається лідером з перевалки рослинної олії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також