Новини / Фінанси     27 жовтня 2020 15:20

Аграрії пропонують частково реструктурувати форвардні контракти – ВАР

Реструктуризація зобов’язань пропонується для господарств, які постраждали внаслідок посухи і лише у частині долі врожаю, яка була реально втрачена через екстремальні погодні умови  

Аграрії пропонують частково реструктурувати форвардні контракти і підписати меморандум між трейдерами і агровиробниками у якому буде зафіксований принцип реструктуризації. По це під час міжвідомчої наради міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України заявив заступник голови громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Михайло Соколов.

«Наша пропозиція – реструктурувати рівно ту долю зобов’язань по поставках, яка відповідає неврожаю. Тобто, якщо у тому чи іншому регіоні урожай виявився меншим, наприклад, на 30% ніж очікувалось, варто реструктурувати 30% зобов’язань. Ми бачимо, що багато аграріїв потрапили у скрутне становище. Особливо у тих регіонах, де була посуха. І вони просто не можуть виконати форвардні контракти, бо у них немає урожаю. Розраховувати на те, що вони куплять зерно в інших виробників і поставлять трейдерам, – нереально. Незрозуміло як багато з них будуть зводити кінці з кінцями», – зазначив Михайло Соколов.

Читайте: Система форвардних контрактів може зруйнуватись – Алекс Ліссітса

При цьому, він підкреслив, що йдеться виключно про фермерів, які дійсно зазнали втрат від посухи, а не про підприємства що мають зерно, але відмовляються виконувати контрактні поставки через зростання цін і можливість отримати додатковий прибуток. Наразі ВАР закликає трейдерів пристати на цю пропозицію, оскільки вона є єдиним реальним механізмом вирішення проблеми. У протилежному випадку ситуація у агросекторі, який і так зазнав втрат через погані погодні умови сезону, лише погіршиться.

«Ми прийдемо до ряду судових позовів, трейдери будуть намагатись примусити аграріїв поставити зерно. Аграрії не зможуть цього зробити і ми все одно отримаємо серію невиконаних контрактів. У багатьох випадках, ті, у кого і так погані справи, отримають ще й штрафні санкції», – наголосив Михайло Соколов.

Також на його думку, потрібна допомога держави для визначення об’ємів втрат урожаю у регіонах та складання відповідних актів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Українська зернова асоціація застерігає від невиконання форвардних контрактів, яке призведе до втрат $11-12 млрд фінансування агросектору.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також