Новини    19 червня 2018 17:11

Мінагрополітики: Попри посуху, врожай зернових буде на рівні минулого року


З початку квітня територією України спостерігалась посуха, проте червневі опади стабілізували ситуацію і вивели більшість областей із зони ризику. Про це стверджують в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

За інформацією міністерства, незважаючи на те, що деякі області на Півдні та Сході країни залишаються без опадів, прогноз цьогорічного врожаю залишається на рівні минулого – у форматі «60 млн тонн +».

«Так сталося цього року, що Запорізьку область оминали абсолютно всі дощі, їх навіть менше було ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відмічалися. Це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менший урожай ранніх колосових зернових», – зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується.

«У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», – підкреслив заступник міністра.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...