Новини    21 червня 2018 08:43

Мінагрополітики: Для внутрішнього споживання вистачає п’ятої частини урожаю пшениці


На харчові потреби українцям вистачає п’ятої частини обсягів виробництва пшениці. Враховуючи врожаї зерна за останні роки та вміння аграріїв працювати в різних погодних умовах, в Україні буде більш ніж достатньо збіжжя для споживання. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета

«Хочу зняти всі побоювання наших співвітчизників, що в Україні може бути недобір зерна, зокрема, пшениці. Ми сьогодні маємо стільки збіжжя, що нам для внутрішнього споживання хлібу вистачає 5-ї частини, а все інше зерно ми експортуємо, годуємо весь світ. Ми збираємо і будемо збирати не менше 60-ти млн тонн зерна», – відмітив Віктор Шеремета.

Він додав, що вже зараз виробники-аграрії прораховують питання збуту нового врожаю та проведення осінньо-польових робіт. Зазвичай, з початку збиральної кампанії ціни на зернові на внутрішньому ринку падають. Для отримання найвищого прибутку, потрібно мати фінансові та матеріальні ресурси, щоб зберегти зерно до оптимальних цін.

«Раджу нашим фермерам скористатися державною підтримкою і взяти здешевлений кредит для проведення осінньо-польових робіт, а зерно зберегти, наприклад, до зими, коли буде найвищий пік цін, і тоді продати його. Уряд  компенсує відсотки за кредитом до півтори облікової ставки Національного банку і для фермера залишається всього 1%, при чому ця величина не буде змінюватися», – підкреслив Віктор Шеремета.

Програма здешевлення кредитів передбачає компенсацію сплачених відсотків за кредитами до 1,5 облікової ставки НБУ для фермерів та с/г обслуговуючих кооперативів.  Станом на 20 червня вже намолочено 610 тис. тонн зерна з 192 тис. га при врожайності 31,7 ц/га, з яких озимої пшениці – 48 тис. тонн з 18 тис. га при врожайності 26,9 ц/га.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...