Новини / Політика     20 лютого 2022 20:32

Мільярдер Річард Бренсон закликав світ підтримати Україну та засудив Росію

Агресія Росії - це справжня загроза верховенству права, якої людство не бачило з часів, що призвели до Другої світової війни

Мільярдер та засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон вкотре закликав світ допомогти Україні на тлі загрози російського вторгнення. Про це він написав у статті “Захист верховенства права“.

“Світ має підтримати Україну. Ми не повинні залишати країну, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на мир і зараз знаходиться на межі вторгнення тієї самої країни, яка переконала її зробити це”, – передовсім закликав мільярдер.

Бренсон нагадав, що Україна віддала ядерну зброю внаслідок підписання Будапештського меморандуму 1994 року. Хоч нещодавно посол Німеччини в Україні назвала цей документ юридично безсильним, тоді Україна отримала гарантії безпеки.

“Тоді Росія підписала зобов’язання “поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України”. У свою чергу Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від свого ядерного арсеналу… Анексія Криму Росією в 2014 році стала першим серйозним порушенням Будапештського меморандуму”, – йдеться у статті.

За його словами, ймовірне російське вторгнення “в найближчі дні” розірве меморандум “і матиме катастрофічні наслідки”.

“Відверта неповага до верховенства права та чинних міжнародних договорів була б катастрофічною для мирного співіснування між націями”, – наголошує Бренсон.

Він додає, що “кричуще ігнорування міжнародних договорів” також вказує “на справжню кризу багатосторонності”.

“Це справжня загроза верховенству права, якої людство не бачило з часів, що призвели до Другої світової війни. Ця ситуація – не просто погана новина для України саме в цей момент гострої кризи; це погана новина для кожної нації, теперішньої та майбутньої, яка прагне захистити свій суверенітет”, – наголошує мільярдер.

Раніше Landlord повідомляв, що власник МХП Юрій Косюк вважає, що “істерія, яка розвивається навколо російсько-українського конфлікту” надто роздута. Росія і США розв’язують свої питання, а Україна — це точка, де зійшлася ця велика геополітика.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також