Новини    02 квітня 2024 14:39

Метінвесту Ахметова запропонували відновити меткомбінат в Італії


Міністр підприємств і виробництва Італії Адольфо Урсо пропонує гірничо-металургійній групі Метінвест Ріната Ахметова розглянути можливість відновлення заводу Acciaierie d’Italia в Таранто на півдні країни, як повідомив генеральний директор холдингу Юрій Риженков у інтерв’ю італійській газеті La Repubblica.

Керівництво Метінвесту аналізує можливі шляхи, якими українська компанія може сприяти комбінату в Таранто більше, навіть якщо поки немає жодних офіційних заяв про це, за словами Риженкова.

“Ми надаємо свою підтримку, поставляючи сировину для комбінату в Таранто. Крім того, ми надаємо технічних фахівців, які допомагають оптимально використовувати нашу сировину, а також закуповуємо напівфабрикати у Таранто. З огляду на це, зараз основну увагу ми приділяємо Пйомбіно”, – цитує Риженкова пресслужба Метінвесту.

Щодо відновлення роботи сталеварного комбінату в Пйомбіно на заході країни, за словами Риженкова, Метінвест може розпочати будівництво заводу наприкінці 2024 року, що займе два-три роки. У найкращому випадку виробництво може розпочатися у Пйомбіно у 2027 році.

Після відмови ArcelorMittal SA вкласти нові кошти в металургійний завод Acciaierie d’Italia у місті Таранто, основним акціонером заводу планує стати уряд Італії, повідомляв Bloomberg у січні.

Метзавод Acciaierie d’Italia, який є найбільшим виробником сталі в країні, давно намагається повернутися до стабільного рівня виробництва, змагаючись зі зростанням вартості енергії та зниженням промислового попиту.

У лютому італійський уряд встановив спеціальну адміністрацію на Acciaierie d’Italia на вимогу державного інвестиційного агентства Invitalia, попри опір мажоритарного акціонера ADI ArcelorMittal (який володіє 62% акцій). Решта 38% належить Invitalia.

За результатами 2023 року, Acciaierie d’Italia виплавила 3 млн тонн сталі проти очікуваних 4 млн тонн.

На початку березня міністр Урсо заявив, що завод у Таранто зацікавилися п’ять транснаціональних компаній, три з яких мають структуровані проєкти.

Новини за темою:  Погода в Україні 23 травня: грози на заході, тепло в центрі та на сході

Метінвест вже має кілька італійських активів, включаючи завод Ferriera Valsider у Вероні, що виробляє товстолистовий прокат і гарячекатані рулони, і Metinvest Trametal у Сан-Джорджо-ді-Ногаро, що виготовляє товстолистовий конструкційний прокат.

Нагадаємо, чарівний маленький італійський фермерський робот має потужний радіоактивний удар — ICARO X4 компанії Maschio Gaspardo, допомагає знаменитим виноградникам країни боротися зі шкідливими грибками та пліснявою, опромінюючи його ультрафіолетовим випромінюванням.

Nutrinsect кидає виклик італійським харчовим пуристам за допомогою борошна з цвіркунів, яке можна включити в асортимент продуктів, інформує The Guardian. Компанія, яка виробляє борошно з цвіркунів, стала першою в Італії, якій дали зелене світло на продаж їжі, виготовленої з комах для споживання людиною, кинувши виклик італійським харчовим пуристам і навіть спробам уряду обмежити її використання.

Швейцарська компанія з контейнерними перевезеннями Mediterranean Shipping Company (MSC) придбала завод в Італії за символічну ціну одного євро з метою розгорнути на ньому виробництво вантажних вагонів. Про це повідомляє видання Rail Market. Зараз завод Wärtsilä у Трієсті спеціалізується на виготовленні дизельних двигунів для кораблів.

На території аеропорту у Флоренції планується створення власного виноградника, який буде розміщений на даху головної будівлі летовища, Дизайн-студія Rafael Viñoly Architects з США представила проєкт модернізації аеропорту, який передбачає розширення термінала, покращення транспортного сполучення, розширення злітно-посадкової смуги і створення виноградника.

На глобальному ринку ціни на фуражну пшеницю десь на $10 вище, ніж на кукурудзу. Але на українському ринку через обмежений попит в портах Чорного моря покупці пропонують за неї $154-157. За продовольчу пшеницю готові платити від $170 до $178, залежно від періоду поставки та якості. Проте, вони відзначають, що на ринку Північної Італії ціни на фуражну пшеницю знаходяться в діапазоні €225-230. За продовольчу пшеницю з України покупці пропонують ще більше.

Новини за темою:  361 мільйон гривень допомоги: як держава підтримала аграріїв у травні

Протягом минулих 10 років, з 2012 по 2023 рік, споживання органічних продуктів в Італії зросло до 90% сімей, що становить 23 мільйони сімей, порівняно з 13 мільйонами роком раніше.

Правління Джорджі Мелоні оголосило Китаю про вихід Італії із ініціативи “Один пояс, один шлях” (BRI). Рішення, яке очікували щонайменше з весни 2023 року, було передано Пекіну три дні тому, хоча офіційного повідомлення від жодної із сторін не надходило.

Вперше серед країн світу Італія запровадить заборону на синтетичну їжу. У нижній палаті парламенту Італії на розгляді перебуває проєкт закону щодо заборони виробництва, імпорту і маркетингу харчових продуктів, виготовлених у лабораторіях.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...