Новини    16 листопада 2023 14:15

“Метінвест” зменшив виплавку сталі та чавуна майже на 50%


За перші дев’ять місяців 2023 року металургійний холдинг “Метінвест” Ріната Ахметова у порівнянні з минулим роком зменшив виплавку сталі на 43% (до 1,53 млн тонн), а чавуну на 46% (до 1,34 млн тонн). Ще на 31% скоротилося виробництво коксу (до 948 тис. тонн).

У пресрелізі материнської компанії Metinvest BV про виробничі результати холдингу зазначено, що не працюють підприємства у Маріуполі та Авдіївці. Інші ж продовжують працювати з різним рівнем завантаження.

У третьому кварталі 2023 року виробництво чавуну зменшилося на 10% порівняно з другим (до 425 тис. тонн). Переважно причиною стала зупинка на плановий капремонт доменної печі №1 на “Каметсталі”. Також виробництво сталі знизилося на 8% – до 499 тис. тонн.

Лише частково вдалося компенсувати зупинку виробництва на маріупольських комбінатах з кінця лютого 2022 року завдяки роботі “Каметсталі”.

Як пише галузеве аналітичне видання “ГМК Центр” оприлюднило дослідження, в українському гірничо-металургійному секторі України ситуація продовжує погіршуватися. За перше півріччя 2023 року виробництво залізорудної сировини на рівні підприємств впало на 30-50%, порівняно з аналогічним періодом торік, а гірничо-збагачувальні комбінати працюють у середньому на 30-40% від потужності.

Основними причинами зменшення обсягів є знищення великих металургійних підприємств, блокування портів, зростання тарифів на залізничні перевезення та електроенергію. У результаті собівартість української продукції зростає, позбавляючи її конкурентоспроможності на світових ринках.

Нагадаємо, ПАТ “Укрнафта” за перший рік роботи під управлінням держави ПАТ  отримає 95 млрд грн доходу. Сума вдвічі вища за  середньорічний показник за останнє десятиліття.

Агрохолдинг “Кернел” підписав Меморандум про співпрацю з “Укрнафтою”. В компанії це назвали стратегічним кроком для стабільного енергозабезпечення агробізнесу, виконання виробничих планів та підтримки експорту України.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...