Новини / Рослинництво     04 жовтня 2021 17:27

Меморандум між Мінагро та учасниками зернового ринку: граничні обсяги експорту пшениці встановлять на рівні 25 млн т

В першу чергу обмеження стосуються продовольчої пшениці

Міністерство аграрної і продовольчої політики України планує в жовтні 2021 року підписати з учасниками зернового ринку Меморандум про граничні межі експорту зернових (пшениці і кукурудзи). Граничний обсяг поставок пшениці встановлять на рівні 25 млн т.

В першу чергу обмеження стосуються продовольчої пшениці, наявність якої критично важливо для внутрішнього ринку країни. Мінагро пропонувало встановити в Зерновому меморандумі співвідношення продовольчої і фуражної пшениці 60 на 40%. Хоча зараз йде дискусія, щоб було навпаки – 40 на 60%.

“Для задоволення потреб населення потрібно 5 млн т якісної пшениці, на експорт цієї пшениці ми можемо відправити 14.8 млн т. Всього – 9.8 млн тонн продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Крім того, жита – 575 тис. Т, при внутрішній потребі 463 тис. Т “, – зазначив глава Мінагро Роман Лещенко.

Фуражного зерна на вигодовування худоби всередині країни буде направлено 3.6 млн т, а 9.6 млн т – відправлено на експорт.

“Це означає, що в цілому ми можемо експортувати близько 24.4 млн т зерна – в фінансовому еквіваленті це принесе нашій країні $ 6 млрд виручки”, – додав Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у жовтні цього року Мінагрополітики укладе Меморандум із учасниками зернового ринку, що передбачатиме державне регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що мають непередбачуваний характер.

Джерело: AgroPolit

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також