Новини / Думки     01 січня 2019 11:12

Мартинюк пояснив, чому фермери не використали 3 млрд держпідтримки

Із 3 млрд грн, запланованих держбюджетом на розвиток фермерських господарств у 2018 р., аграрії використали лише половину. Серед причин – незадовільна поінформованість фермерів про програми підтримки, а також вимога уряду щодо повної детінізації одержувачів бюджетних грошей.

Про це повідомив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю Дзеркалу тижня.

Міністр назвав два фактори, які стримували використання коштів, передбачених на підтримку агросектора:

1) Недостатня інформованість

Попри професійну діяльність Асоціації фермерів і приватних землевласників, аграрії в областях і районах не отримували в належному обсязі інформацію про програми держпідтримки і про можливості, які вони дають господарствам. Багато в чому це було зумовлено тим, що фермери навіть на рівні районів лишаються розрізненими.

2) Вимога повної детінізації

Уряд висунув вимогу повної детінізації до одержувачів бюджетних грошей. Проте не всі підприємці були готові надати документи на використовувану землю або про оформлення працівників у своєму господарстві, а отже не могли претендувати на дотації.

Читайте: Чому фермери хочуть відмінити дотації – 5 аргументів та 2 пропозиції

Максим Мартинюк вважає сірі координати роботи завідомо програшним шляхом, оскільки «тінь невблаганно звужується під впливом як курсу уряду на обілення економіки, так і зовнішніх торгових партнерів, що висувають вимоги до простежуваності продукції».

Landlord раніше повідомляв про те, хто з аграріїв отримає дотації на будівництво.

Читайте також