Новини / Думки     30 липня 2020 14:01

Майбутнє аграрної галузі на Одещині під питанням – УКАБ

Генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон окреслив найбільш нагальні питання, що хвилюють українських аграріїв

Роман Сластьон, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» сформулював основні актуальні проблеми вітчизняної сільськогосподарської галузі, що їх терміново треба вирішувати можновладцям.

По-перше, пан Сластьон наголошує на необхідності завершення земельної реформи. Мова про прийняття кількох законопроектів, яких бракує для остаточного врегулювання земельних відносин.

Вони стосуються «безоплатної приватизації, користування підприємств державними землями, та унеможливлення рейдерського захоплення земель», – пояснює він.

По-друге, в асоціації нагадують про нагальні питання щодо засобів захисту рослин. Минуло три роки, як в Україні заблокований доступ наукових інститутів до випробувань інноваційних засобів захисту рослин. При такому стані речей аграрний бізнес, зрозуміло, не може використовувати на своїх полях препарати нового покоління.

«Відповідно, це також унеможливлює подальший розвиток конкурентоспроможності сільгоспвиробників», – розмірковує Роман Сластьон.

Читайте: Мінекономіки перегляне програми підтримки агросектору на 2021 рік 

По-третє, актуальною є вартість основних ресурсів виробництва, а саме мінеральних добрив.

«Оскільки у нас ринок обмежений і монополізований однією компанію, сільгоспвиробники вимушені переплачувати близько $30 за тону азотних добрив. А також є переплата по комплексним добривам через нерозвинуте внутрішнє виробництво з одночасним обмеженням поставок від основних виробників», – натякає керівник УКАБ.

І, нарешті, погодний чинник. Як вже зрозуміло, поточний рік є аномальним, і приніс великі збитки аграріям, насамперед, півдня України. Одещина втратила 300 тис га озимих. Отже засуха поставила під питання подальше існування аграрного бізнесу в регіоні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що інформативність про українську продукцію у головних країнах збуту залишається низькою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також