Новини / Фінанси     10 вересня 2021 20:33

Ліквідують найбільш збитковий банк України “Земельний капітал”

Фонд гарантування вкладів фізосіб з 8 вересня починає здійснювати виплати коштів вкладникам визнаного неплатоспроможним банку "Земельний капітал"

Нацбанк за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 9 вересня ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку “Земельний капітал”. Його визнали неплатоспроможним. 

11 серпня 2021 року правління НБУ ухвалило рішення про віднесення “Земельного капіталу” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням у встановлений договором або визначений законодавством строк своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.

Процедура ліквідації банку триватиме три роки, з 10 вересня 2021 року до 9 вересня 2024 року включно. Вимоги кредиторів прийматимуться протягом 30 днів з дня публікації новини у газеті “Голос України”. 

Читайте: На цукровому заводі в селищі Гребінки стався вибух. П’ятеро постраждалих

Як зазначається на сайті самого банку, станом на 1 січня 2021 року, власником істотної участі у розмірі 94,42% акцій банку був Віктор Тополов. “Земельний капітал” був на другому місці у рейтингу 10 збиткових банків. 

Landlord раніше повідомляв, що апеляційний суд закрив справу про банкрутство “Гаврилівських курчат”.

Джерело: Нацбанк

Читайте також