Новини / Овочівництво     20 січня 2020 17:02

Китайський метод вирощування цибулі подвоїть урожай

Селянка з Чернігівської області вирощує цибулю на гребенях, за китайською технологією. Результат - удвічі більший врожай.

Про досягнення експериментаторки пише Gazeta.ua. Нелі Лещенко – 54 роки, вона мешкає у селі Лукашівка та вирощує цибулю на гребенях у власному господарстві.

Китайська технологія висадки цибулі на гребенях виправдала зусилля селянки. Вона переконує, що врожай став більшим у два рази. 

Що ж так подобається цибулі, коли вона росте на гребенях? По-перше, рослинам дістається більше світла. Це підвищує імунітет проти грибкових та інших хвороб. По-друге, волога між рядками добре розподіляється. По-третє, зручно доглядати і збирати врожай.

Читайте: За 4 роки цибуля піднялася в ціні на понад 500%

Для висадки цибулі Неля Лещенко готує гребені висотою 15 см, відстань між рядами до 30 см. Легко це зробити, якщо спершу намітити рови, а потім сформувати самі гребені. Після цього господиня садить цибулю на верхівки гребенів і загортає землею. 

Перед посадкою замочує цибулинки у стимуляторі росту. За словами Нелі Лещенко, такий спосіб захищає рослини від цибулевої мухи, бо у період розмноження мухи сіянка захищена шаром землі, доступу до неї немає, а відкладені яйця осипаються з гребня у рови. 

Також шанувальники китайського методу вказують, що при вирощуванні на гребнях їм вдається економити добрива, вони не вимиваються з грядок. А ще – збір врожаю стає зручним і легким.

Landlord раніше повідомляв про те, що імпорт овочів в Україну побив 9-річний рекорд.

Читайте також

Матеріали по темі

Овочівництво        13 години тому

Навесні значно подорожчає картопля

Овочівництво        14 січня 2022 14:24

Ціни на моркву досягли рекордного рівня

Овочівництво        04 січня 2022 13:33

Україна скоротила імпорт картоплі

Овочівництво        30 грудня 2021 08:45

Зупинили експорт картоплі з України до Білорусі