Новини / Аналітика     24 травня 2023 16:39

Китай відмовляється купувати пшеницю в росії

Китай імпортує багато пшениці, загальний обсяг імпорту зріс більш ніж на 60% порівняно з роком раніше до приблизно 6 мільйонів тонн за перші чотири місяці року. З них росія постачала лише крапельку — 30 тис. тонн

Попри заклики та сподівання москви, Китай відмовився купувати російське зерно, пише ділове видання Bloomberg.

Нині імпорт пшениці в Китай процвітає, водночас це ніяк не стосується рф. Азійська країна на шляху до того, щоб стати найбільшим покупцем основних продуктів харчування у цьому сезоні.

Попри те, що рф – потенційно могла б стати найбільшим експортером агропродукції до Китаю, у Пекіні вирішили від такого партнерства відмовитись.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У той час як минулого року Пекін заявив, що дозволить імпорт з усіх частин рф, торгівлі заважає низка проблем, зокрема й фітосанітарні правила та транспортні проблеми.

За словами міністра сільського господарства рф Дмитра Патрушева, майбутні постачання пшениці та м’яса, ймовірно, будуть розглянуті на порядку денному, коли російські урядовці та керівники відвідають бізнес-форум у Китаї.

Китай купує багато пшениці, загальний обсяг імпорту зріс більш ніж на 60% порівняно з роком раніше до приблизно 6 мільйонів тонн за перші чотири місяці року. З них росія постачала лише крапельку — 30 тис. тонн.

Пшениця є винятком у торгівлі між Китаєм та рф. Закупівлі Пекіном енергоресурсів та алюмінію різко зросли через санкції, які скоротили поставки рф на Захід.

Нагадаємо, першу позицію у рейтингу основних імпортерів повернув собі Китай, імпортувавши українського продовольства на суму $986 млн.

Нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також