Новини / Рослинництво     29 вересня 2022 19:23

Кукурудзу збирати вже пізно і дорого – Ліссітса

Соняшник ще вигідно збирати, а кукурудзу пізно і дорого

Через вересневі дощі, до вже наявних проблем українських аграріїв додалися нові.  Генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса переконаний, що соняшник ще вигідно збирати та сушити, а от кукурудзу варто залишити на наступний сезон. Про це він заявив під час онлайн-зустрічі у Центрі соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Він зазначив, що раніше соняшник можна було продати і отримати “живі гроші”, а зараз соняшник стоїть в полях і гниє.

“Тобто зараз фактично у нас проблема, що ми соняшник не можемо зібрати, бо дощ. Соняшник зараз стоїть в полях і гниє. І соняшник втрачає свою якість. До цього всього додається  і інша проблема з кукурудзою і соняшником у тому числі. Ті резерви, які були заплановані на сушіння кукурудзи, вони йдуть на сушіння соняшнику. Адже вологість соняшника є досить таки високою. Тобто фактично середня вологість соняшника це 15-17%, при тому, що треба її доводити буде до 7-8%. І це означає, що знову ж таки це величезні втрати, адже ціна на газ становить 50-55 тис. Якщо соняшник ще вигідно збирати, то кукурудзу при таких розкладах її вже й збирати не можна.  Тому що, пізно і дуже дорого”, – переконаний Ліссітса.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, на ринку України спостерігається підвищення цін на насіння соняшника з першої декади вересня.

Насиченість ринку соняшника у Румунії та Болгарії сприяла зниженню ціни  на олійну,  інформують трейдери зі Spike Brokers.

Трейдери Spike Brokers розповіли про ціни на соняшник, ріпак та сою. У середньому вартість культур збереглася на рівні попереднього тижня, проте є певні тенденції.

Українська кукурудза та пшениця мають досить стабільний попит.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також