Новини    02 квітня 2018 09:08

Китай підняв мита на імпорт американських фруктів та свинини на 15-25%


Китай з 2 квітня вводить підвищені мита на 128 найменувань продукції з США. Таке рішення прийняла Держрада КНР, передають «Ведомости».

«З 2 квітня ми відмовляємося від митних поступок на сім видів і 128 найменувань американських товарів. Фрукти і виготовляється з них продукція, (в цілому 120 найменувань), що імпортуються зі Сполучених Штатів, надалі будуть обкладатися митом у 15%. Тариф на свинину і продукцію з неї складе 25%», – йдеться в заяві на офіційному сайті Міністерства фінансів КНР.

У документі наголошується, що введені США з 23 березня мита на імпорт сталі та алюмінію з Китаю суперечать правилам СОТ і інтересам Китаю. «Вжиті заходи покликані компенсувати збиток, нанесений інтересам нашої країни діями США», – підкреслюється в заяві. Китай залишив в силі діючі в торгівлі з США податкові пільги.

22 березня президент США Дональд Трамп підписав меморандум, в якому доручив уряду вжити заходів проти Китаю, який Білий дім звинувачує в нечесній торгівлі і нечесних спробах роздобути американські технології. Серед цих заходів – імпортні мита на поставки з Китаю вартістю $60 млрд, обмеження на придбання американських компаній і передачу Китаю технологій.

23 березня в США вступили в дію оголошені раніше Трампом мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) з Китаю. У той же день Китай оголосив про плани ввести мита на американські товари, від фруктів та свинини до алюмінієвого прокату і бурових труб, на суму $3 млрд. Мита, що вводяться з 2 квітня, відповідають цим планам.

Білий дім збирався опублікувати офіційний список китайських товарів через 15 днів після доручення Трампа, тобто до п’ятниці 6 квітня. Потім у американських компаній буде 30 днів, щоб внести пропозиції щодо конкретних видів продукції.

Як писала The Wall Street Journal з посиланням на радників Трампа, новий пакет заходів включає мита в розмірі 25% на китайські товари приблизно 1300 категорій. Президент США говорив, що загальна сума підпадає під них імпорту може скласти близько $60 млрд, хоча його радники уточнювали газеті, що скоріше це буде $50 млрд, або близько 10% річного китайського імпорту в США, який перевищує $500 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...