Новини / Клімат     08 квітня 2019 10:17

Кожен третій у країнах Близького Сходу вважається бідним через нестачу води

Нестача води у світі може посилити проблему відсутності продовольчої безпеки та міграції. Щоб запобігти глобальній катастрофі, ФАО закликає до пошуку інноваційних підходів та нагальних інвестицій. Генеральний директор ФАО розповів, що в цій ситуації залежить від фермерів.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Виступаючи 4 квітня на конференції «Дні землі і води для Близького Сходу і Північної Африки» в Каїрі, Генеральний директор ФАО Жозе Граціану да Сілва заявив, що «кожен третій у країнах регіону вважається бідним унаслідок дефіциту води».

Читайте: Кліматологи назвали головну загрозу для аграріїв в Україні

При цьому, за його словами, багато районів не отримують доступ до водних ресурсів через відсутність інвестицій у сектор. Конфлікти й екстремальні кліматичні явища, зумовлені глобальними змінами клімату, сприяють зростанню голоду в регіоні, дефіцит води призводить до втрати коштів для існування в сільській місцевості.

Тому для ефективної боротьби з дефіцитом води необхідні:

  • інвестиції нового покоління;
  • пошук інноваційних технологій;
  • впровадження механізмів, що стимулюють фермерів на більш раціональне використання водних і ґрунтових ресурсів.

Що можуть зробити фермери

Жозе Граціану да Сілва наголосив, що сьогодні вкрай важливо просувати способи виробництва продуктів харчування, які вимагають використання меншої кількості води:

  • впровадження інноваційних технологій зрошення;
  • вирощування посухостійких культур;
  • розведення порід домашньої худоби, які легше переносять високі температури.

Landlord раніше повідомляв про те, що до 2025 року дві третини населення відчуватимуть нестачу води. ФАО вказує 4 напрямки для подолання кризи.

Читайте також