Новини / Думки     26 березня 2020 10:49

Коронавірус перетворив спирт на світову валюту – Євген Черняк

У зв'язку з поширенням коронавірусу новою валютою міг би стати спирт. Проте через популістські рішення уряду щодо заборони експорту даного продукту, Україна втрачає суттєві валютні надходження, яких так бракує за нинішньої кризової ситуації. 

Про це у своєму мікроблозі Instagram розповів голова наглядової ради холдингу Global Spirits Євген Черняк.

Як підкреслив фахівець, за часів Радянського Союзу саме в Україні було побудовано більшість спиртзаводів. Це пов’язано, насамперед, із наявністю необхідної сировинної бази, а якість вітчизняного спирту завжди виокремлювалася високою якістю.

«У держмонополії «Укрспирт» сьогодні є велика кількість замовлень з країн, що зазнають нестачу спирту для виробництва антисептиків. І вони готові купити український спирт за валюту. У свою чергу, в Україні не вистачає валюти, щоб купити, наприклад, необхідні сьогодні країні апарати штучної вентиляції легенів, медичні маски і тести на коронавірус. Тобто з одного боку є країни, які готові заплатити за наш спирт валютою, а з іншого – держава Україна, яка цю валюту прийняти не може. Чому? Тому що абсолютно популістським рішенням Кабінет Міністрів заборонив експортувати спирт», – зазначив Євген Черняк.

За словами Євгена Черняка, нинішня ситуація неприпустима, особливо з врахуванням того, що половина спиртзаводів держконцерну «Укрспирт» фактично простоює. Що аж ніяк не стимулює створення робочих місць і блокує валютні надходження.

Читайте: Як обійти карантин і легально продавати мясо: кейс канадського фермера

«Кабмін заборонив продавати «Укрспирту» продукцію, яка на сьогоднішній день у нього є у великій кількості, з необхідними надлишками завдяки чому експорт можна було б збільшити в 2-3 рази. Це хіба називається державний менеджмент? Чому завжди наші чиновники з усіх варіантів вибирають найгірший? Звертаючись до них, хочу сказати, що якщо ви і далі будете займатися популізмом замість реальних дій, то нинішню кризу економіка України може не пережити», – резюмував голова наглядової ради холдингу Global Spirits.

Відзначимо, що у зв’язку з гострим поширенням пандемії COVID-19 й підвищеним попитом на медичний спирт в Україні ,«Укрспирт» тимчасово призупинив відвантаження продукту на експорт.

Нагадаємо, раніше ДП “Укрспирт” презентувало дорожню карту приватизації підприємства. Перші заводи обіцяли передати Фонду держмайна уже в травні.

Читайте також