Новини / Фінанси     19 лютого 2020 10:29

Коли заводи Укрспирту підуть із молотка

ДП "Укрспирт" презентувало дорожню карту приватизації підприємства. Перші заводи обіцяють передати Фонду держмайна уже в травні.

Про це повідомляє пресслужба ДП “Укрспирт”.

Перші заводи ДП “Укрспирт” передадуть до Фонду державного майна на приватизацію у найкоротший термін – вже у травні,  заявив в.о. голови “Укрспирт” Сергій Блескун.

Стратегія була підтримана народними депутатами сьогодні, 18 лютого, під час засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Наразі на 18 заводах “Укрспирту” зареєстровано все майно. Зараз відбувається дооцінка основних засобів підприємств, внесення змін до статуту.

У презентованій дорожній карті йдеться про 41 підприємство “Укрспирту”, яке буде віддано під приватизацію. Продаж буде відбуватися на Prozorro.

Читайте: Кінець монополії Укрспирту: вражаючі факти щодо стану спиртової галузі в Україні

Нагадаємо: з 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.

Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України.

Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств “Укрспирту” представників країни-агресора.

Landlord раніше повідомляв, що Тарас Висоцький пообіцяв виноробам демонополізацію Укрспирту.

 

Читайте також