Новини / Рослинництво     13 липня 2020 17:45

Кон’юнктура ринку кукурудзи змінюється на користь України

USDA переглянуло прогнози глобального виробництва, пропозиції і запасів кукурудзи у бік зменшення

USDA (Міністерство сільського господарства США) в своєму новому, липневому прогнозі істотно переглянуло баланс глобального ринку кукурудзи в новому сезоні 2020/2021. Зокрема, знижено прогноз світового валового збору культури, її пропозиції і запасів, як на початок цього маркетингового року, так і на його кінець.

У порівнянні з оцінками початку червня, обсяги виробництва кукурудзи знижено на 2,1%, пропозиції – на 1,75%, початкових запасів – на 0,3%, кінцевих запасів – майже на 7%.

При цьому у порівнянні із показниками за 2019/2020 МР «просіли» лише початкові запаси (на 2,5%). Інші показники поки що вище торішніх, але, як ми бачимо, тенденція до погіршення очікувань є.

Головним «винуватцем» зниження прогнозу світового виробництва кукурудзи є США (мінус 25,27 млн тон). Кінцеві світові запаси серйозно «схуднуть» також, в першу чергу, через Сполучені Штати (мінус 15,15 млн тон).

Читайте: Експорт кукурудзи з України прогнозується на рівні 33 млн тон

Нагадаємо, що в кінці березня 2020 р. USDA опублікувало свій черговий квартальний звіт по США і поставило глобальний ринок буквально «на вуха». За березневим оцінками, американські фермери значно розширили площі під посівами кукурудзи. Відповідно, збільшилися і оцінки майбутнього врожаю. Ці дані були основним ведмежим фактором для світових ринків зерна протягом кількох місяців.

Однак, наприкінці червня, в своєму новому квартальному звіті, Міністерство сільського господарства США значно скоротило оцінку посівних площ кукурудзи в США. «Втрата» 5 млн акрів була еквівалентна втраті 20-25 млн тон врожаю американської кукурудзи.

Ці різки зміни викликали у трейдерів низку питань, відповіді на яких поки що немає. Нові дані викликали хвилю короткого покриття ф’ючерсів на кукурудзу в США, який швидко виріс на 10% і відновив усі втрати, понесені з березня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також