Новини / Ринок землі     22 січня 2019 11:35

Кому дістанеться неприватизована земля та що таке 7-річний бан – зміни в земельному законодавстві

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2498-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв'язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», у якому парламентарі внесли зміни до 10 нормативно-правових актів. Зокрема, найбільший інтерес викликали зміни щодо приватизації землі та обмеження їх продажу.

Найперше, на що мають звернути увагу, так це на розподілення невитребуваних та нерозподілених паїв.

Якщо їх власник або спадкоємець до 1 січня 2025 року не оформив право власності на земельну ділянку, він вважатиметься таким, що відмовився від одержання паю. Згідно закону, невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки, після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазнаєчається в договорі оренди. При цьому власників цих участків чи спадкоємців, які не взяли участі в розподілі земельних ділянок, повідомляють про передачу в оренду у письмовій формі цінним листом.

Крім того, протягом 7 років із дня реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформованої з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передачі її у приватну власність (крім спадкоємця).

Читайте: Як продавати та де реєструвати велику сільгосптехніку – зміни у законодавстві

Нагадаємо, що нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки.

Невитребуваним є земельний пай, на який не отримано документа, що засвідчує право на неї.

Підсумки

  1. Таким чином, у разі, якщо земельну ділянку не вдалося приватизувати до 1 січня 2025 року, вона передається у власність місцевого самоврядування.
  2. Власник паю, який оформив його з невитребуваної земельної частки, протягом 7 років не зможе продати свій наділ.

Тож українцям, які досі ігнорують процес приватизації земельних наділів, більше не варто зволікати. Інакше ваша по закону земля опинеться в державній власності.

Раніше повідомлялося про те, хто тепер орендуватиме польові дороги та лісосмуги.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також