Новини    22 червня 2018 10:11

Компенсація вартості дронів за державні кошти стала на крок ближче


На  засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було прийнято за основу та в цілому законопроект № 8275 «Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу». Інформують в Українській аграрній конфедерації.

На думку ініціатора законопроекту народного депутата Леоніда Козаченко, входження України в світовий економічний простір потребує підвищення конкурентоздатності сільськогосподарського виробництва та широкого застосування нових технологій.

«Документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. До переліку техніки і обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні  літальні апарати – дрони. Ця техніка є дуже ефективною й широко використовується аграріями.  Про це свідчать такі цифри: торік  було продано понад 2000 одиниць дронів, майже 70% з них виробляється в Україні. Оскільки ця техніка є також сільськогосподарською, її виробництво має стимулювати держава.  Ці заходи  дадуть  можливість максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки тим фермерським господарствам, які прагнуть використовувати надсучасні технології та останні наукові розробки», – наголосив Леонід Козаченко.

За його словами, цей законопроект має бути поставлений на розгляд парламенту позачергово, оскільки не потребує досить широкого обговорення.

Також на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було також розглянуто  ще низку законопроектів, які будуть відправлені на розгляд парламенту.

Зокрема, законопроекти,  які стосуються:

  • державного регулювання виробництва і реалізації цукру, № 4532
  • принципів та вимог до органічного виробництва, № 5448-д
  • врегулювання деяких фіто санітарних процедур, № 6673  
  • внесення змін до Земельного кодексу України, №7060
  • вирішення питань колективної власності на землю, № 6049
  • уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів, № 3157
  • інформації  для споживачів щодо харчових продуктів; № 8450
  • про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку. № 8171

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...