Новини    16 березня 2023 14:15

Компанія PepsiCo продовжує роботу на росії та використовує при цьому українські бренди “Sandora” та “Садочок” – розслідування


Американська компанія PepsiCo виробляє продукцію українських сокових брендів “Sandora” та “Садочок” в російській федерації, а потім реалізує на ринках Білорусі, Грузії та в інших країнах СНД.

Про це, зокрема, пише видання РБК-Україна.

Журналісти з’ясували, що PepsiCo цинічно використовує для заробітку в росії оригінальні українські бренди — соки “Sandora” та “Садочок”. З початку повномасштабного вторгнення, компанія продовжує виробництво цих брендів на заводі в Лебедяній у Липецькій області РФ, а потім продає готову продукцію на ринках Білорусі, Грузії, Казахстану та інших країн. Частина продукції виробляється навіть під українським штрих-кодом.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У розслідуванні повідомляється, що чимало міжнародних компаній досі продовжують свою роботу в росії, фінансуючи незаконне вторгнення в Україну та обстріли українських міст. PepsiCo, яка минулого року сплатила понад 810 мільйонів доларів США у бюджет РФ, є одним з найбільших платників податків до бюджету росії.

Також у статті зазначається, що на початку березня 2022 року компанія заявила про припинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у росії. Та вже у квітні 2022 року PepsiCo анонсувала створення лінійки продукції спеціально для ринку РФ “New Cola”.

Окрім цього, журналісти знайшли документи, що компанія PepsiCo прямо заявляє про продовження роботи в росії, про що йдеться у її звіті за третій квартал 2022 року.

Зазначається також, що компанія підлаштувалася і під українські реалії: для продуктів дитячого харчування, що вироблялись під російським брендом “Агуша”, PepsiCo створила нове більш українське ім’я для виробництва в Україні — “Агуня”.

Читайте також: Горошок для окупантів: Ашан, АТБ, Варус та NOVUS припинили продаж Bonduelle в Україні

У розслідуванні наголошується, що сплачуючи податки від продажу своїх товарів до російського бюджету, PepsiCo фактично спонсорує незаконну окупацію українських територій та вбивства тисяч наших громадян.

Нагадаємо, що компанія PepsiCo відома українцям під брендами Pepsi, 7UP, Mirinda, “Садочок”, Sandora, “Слов’яночка”, “Чудо”, Lays, “ХрусTeam”, Doritos, Cheetos, “Агуша”, Evervess, Aqua Minerale та “Марійка”. Компанія має в Україні три заводи, два з яких — у Миколаївській області — змушені були зупинитись через повномасштабне російське вторгнення.

Від лютого компанія “PepsiСo Україна” відновила діяльність у Миколаївській області.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...