Новини / Рослинництво     23 квітня 2019 16:31

Кількість води для поливу теплиць обмежено – встановлено чіткі норми

Мінрегіон визначив норми витрати води для поливу теплиць, парників і присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків.

Про це повідомляє Бізнес Цензор.

Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків у будівельних нормах не передбачалася можливість обліку витрати води на такі потреби, як полив у теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Наслідком хаотичних витрат були великі рахунки на оплату води.

Читайте: Наслідки глобального потепління: вчені США виводять термостійку худобу

Тепер у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства чітко визначили, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби в кожному випадку. Прогнозують, що введені норми дозволять скоротити витрати води на полив на 20%.

За словами заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, зміни до ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід і каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво» вступили в силу з 1 березня 2019 року.

Згідно з оновленими ДБН, на полив 1 м2 ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 л води на добу, стелажних зимових теплиць – 6 л/добу, парників усіх типів – 6 літрів/добу, утеплених ґрунтів і присадибних ділянок – 6 л/добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Landlord раніше повідомляв про те, що до 2025 року дві третини населення відчуватимуть нестачу води. ФАО вказує 4 напрямки для подолання кризи.

Читайте також