Міністерство аграрної політики та продовольства України включило ще три установи до Переліку фітосанітарних лабораторій, уповноважених на проведення огляду, відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізи), повідомляє пресслужба відомства.
У грудні повноваження отримали ДУ “Центральна фітосанітарна лабораторія”, ДУ “Дніпропетровська обласна фітосанітарна лабораторія”, а також випробувальна лабораторія ТОВ “Демар шиппінг” (м. Одеса).
Уповноваження лабораторій на проведення огляду, відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізи) під час воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування покладено на Мінагрополітики згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами”,— зазначили в міністерстві.
Нагадаємо, дві лабораторії Держпродспоживслужби — безпечності харчових продуктів та ветеринарії, а також фітосанітарна лабораторія — відкрились з оновленим обладнанням. Обладнання для оснащення лабораторій було придбано з допомогою ФАО за кошти урядів Німеччині, Японії та ЄС.
Уряд України ухвалив зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.
ЄС не вимагає жодних ветеринарних чи фітосанітарних сертифікатів, як для імпорту зерна, так і для транзиту через країни ЄС. Як реалізацію заходу національної програми контролю держави-члени ЄС можуть брати зразки з метою верифікації відповідності з вимогами ЄС щодо імпорту та присутності на національному ринку.
Міністерство аграрної політики та продовольства України схвалило першу заявку від лабораторій на проведення огляду, відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів). Уповноваження отримала випробувальна лабораторія ТОВ “Балтік Контрол Юкрейн”.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!