Новини / Трейдинг     24 грудня 2019 10:43

Хаби на західному кордоні: Укрзалізниця обіцяє здешевити перевезення зернових

Розвантажити західний кордон і зробити більш дешевими перевезення зернових допоможе побудова перевантажувальних хабів. В цьому запевняє Андрій Рязанцев, директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця». Проєкт обійдеться в $ 1,5 млрд.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Збільшити кількість перевезень зернових вантажів, а також здешевити їхню вартість зможе побудова спеціальних хабів для перевантаження на західному кордоні України. Зокрема, будівництво додаткових елеваторних сховищ, які дозволять перевалку вантажів із широкої української залізничної колії на вузьку, що існує в ЄС.

Побудова таких хабів обійдеться в  $ 1,5 млрд., говорить Андрій Рязанцев. У той же час чиновник Укрзалізниці наголошує на перевагах від появи хабів: з’являться додаткові сховища для зберігання 5 млн т  зерна. Це дозволить розвантажити морські порти та залізницю, а також зробить перевезення дешевшими.

Читайте: Укрзалізниця порушує права учасників зернового ринку – Валерій Ткачов апелює до АМКУ

Окрім того, за словами Андрія Рязанцева, залізничні перевезення допоможуть скоротити кількість фітосанітарних сертифікатів, які вимагає сьогодні Польща для пропуску українських фур із зерном своїми дорогами.

А перевезення зерна автівками, за запевненнями Андрія Рязанцева, в середньому на 15-20% дорожче. Оскільки в сезон ніде зерно зберігати. Поява нових зерносховищ на західному кордоні спроможна вирішити й цю проблему.

Landlord раніше повідомляв, що Укрзалізниця збільшила перевезення зернових на 1 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також