Новини / Кейси     13 серпня 2019 15:51

На Одещині заклали перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га

Перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га закладено в Одеській області. Фермер Андрій Петков з міста Ізмаїл посадив його рік тому, і на сьогодні рослини вже мають висоту 40 см. Перший урожай фісташки господар очікує отримати через 5 років, повне плодоношення – на 12–15-й рік.

Про це повідомляє ресурс pro-of.com.ua.

Плантацію фісташки підприємець заклав сіянцями, привезеними з Узбекистану, де він вивчав досвід вирощування та особливості цієї культури.

Читайте: Мигдалевий дощ: безпілотна техніка струшує урожай на плантації мигдалю в Каліфорнії

За словами фермера, сіянці, які були висаджені в полі, «перебувають на повному самозабезпеченні»: без поливу, без добрив і без хімпрепаратів.

«Таким чином, я стимулюю розвиток кореневої системи, – розповідає господар. – Фісташка славиться потужною стрижневою кореневою системою, яка може йти до 15 метрів у глибину і самостійно добувати собі воду. Звичайно, в найближчому майбутньому я планую провести зрошення на поле, тоді будемо поливати».

Наступного року Андрій Петков планує прищеплювати сортові форми рослини: для жіночих – Керман, для чоловічих – Петер.

Після щеплення необхідно буде видаляти поросль, яка утворюється біля кореня, і формувати крону. Крона формується у вигляді чаші, на зразок персика. Необхідно буде звільняти середину дерева від гілок і витягувати краї.

«На цей момент я замульчував пристовбурні кола соломою в радіусі 60–70 см, щоб зберегти вологу і не дати бур’янам заглушити ніжну маленьку рослину. Через рік буду підживлювати дерева органічними добривами», – ділиться фермер.

А ще в міжряддях, ширина яких 6 м, фермер планує посадити мигдаль, який теж щепитиме. Мигдаль починає давати плоди на 3–4-й рік, тож аграрій зможе заробляти гроші з саду, поки фісташка ще не плодоносить. На 15-й рік мигдаль викорчовують.

Landlord раніше повідомляв про те, що італійці допомогли посадити в Україні перший промисловий сад мигдалю.

Садівництво        20 червня 2019 12:18

Італійці допомогли посадити в Україні перший промисловий сад мигдалю

Назва підприємства і хто є інвестором цього проекту з українського боку поки що тримається в секреті, проте стало відомо, що італійська компанія Besana допомогла минулого року закласти в Київській області перший в Україні промисловий сад мигдалю на площі 105 га.

Про це повідомляє East-Fruit.

Для посадки використовували італійські саджанці мигдалю із закритою кореневою системою, вирощені за технологією ex-vitro (мікроклонування). Незважаючи на непрості кліматичні умови, випадання саджанців не перевищило 1%.

Читайте: Революція на полі: трактор без водія працює 24 години на добу

У саду встановлена ​​система крапельного зрошення, і кожен саджанець має опору. Схема посадки мигдалю не уточнюється, проте очевидно, що йдеться про посадку інтенсивного типу. Технологічний супровід проекту надають італійські агрономи, які спеціалізуються на мигдалі, фундуку і волоському горіху.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 р. Україна посіла третє місце у світі за урожаєм волоського горіха. Завдяки сприятливим погодним умовам і збільшенню площі горіхових садів українські виробники зібрали понад 120 тис. т горіхів, що на 25 % більше, ніж торік.

Поділися

Кейси        24 січня 2019 07:12

Кейс: фермер уперше в Україні висадив плантацію фісташок ФОТО

30-річний фермер Андрій Петков із села Броска, що на Одещині, чекає на перший в Україні врожай фісташок. Чоловік на 3,5 га висадив більше 3 тисяч саджанців екзотичної для вітчизняних земель культури. Крім фісташок фермер уже кілька років вирощує лохину та батат.

Про це повідомляє видання «Голос України».

Насіння для саджанців купував в Узбекистані. Перший врожай запланований через 6 років.

Систему для поливу Андрій Петков не обладнував. Каже: потрібно, аби дерева пройшли випробування українським кліматом. Адже фісташки витримують від -10 узимку до +40 улітку та легко переносять посухи й засоленість ґрунту.

Читайте: Кейс: ананас вагою 15 кг – фермер під Києвом виводить унікальні сорти фруктів

Єдине, від чого найбільше потрібно оберігати дерева – шкідники та зайці. Американський метелик – карантинний шкідник дерев – може знищити всю плантацію. Тож для профілактики садівник використовує гербіциди та фунгіциди. Від зайців захищається спеціальною сіткою.

Фермер прогнозує, що одне доросле дерево даватиме до 10 кг товарних горішків. Планує, що його досвід допоможе розвинути вирощування цих екзотичних горіхів на південних територіях України в промислових масштабах.

Рентабельність вирощування фісташок достатньо висока через їхню невибагливість до ґрунту та стійкість до погодних умов.

Як раніше повідомляв Landlord, турецькі селекціонери компанії «Erüst Tarım» уперше в світі вивели унікальний сорт кавуна вагою 5 грам. Мікрокавун розміром з вишню фасується в невеликі упаковки по 100-200 грам. Дозріває, як і звичайний кавун, у кінці літа. Наразі фермери працюють над тим, аби новий сорт ріс цілорічно.

Поділися