Новини / Садівництво     02 серпня 2019 11:45

Мигдалевий дощ: безпілотна техніка струшує урожай на плантації мигдалю в Каліфорнії

Виробництво мигдалю у США (світового лідера з експорту цієї продукції) повністю механізоване. Один із найбільш вражаючих процесів – це збирання врожаю.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Експерт поділився інформацією, яку отримав під час відвідування плантацій мигдалю в Каліфорнії і знайомства з досвідом фермерів США.

Читайте: 3 тонни горіха з 1 га без зайвих зусиль: Андрій Ярмак розповів про вражаюче відкриття горіхівників США

Збирання врожаю мигдалю проводиться в кілька етапів.

  • Спершу мигдаль струшують на землю спеціальними самохідними шейкерами.
  • Далі самохідна техніка згрібає мигдаль у рівні валки посередині міжрядь, оскільки лише сюди потрапляє сонце, що дозволяє краще просушити мигдаль просто на землі (у період збирання мигдалю температура повітря в Каліфорнії зазвичай досягає 35–40 °С).
  • Після просушування самохідні підбирачі збирають мигдаль і частково очищають його від листя, ґрунту тощо.

Андрій Ярмак публікує відео, на якому можна побачити, як безпілотна техніка струшує мигдаль на каліфорнійській плантації:

Landlord раніше повідомляв про те, як заробляють на вирощуванні мигдалю американські фермери.

Садівництво        15 серпня 2019 10:27

Маржинальність яблучного бізнесу найвища в АПК – Андрій Ярмак

Попри те що у світі спостерігається перевиробництво яблука, українським аграріям варто інвестувати в цей напрямок, який належить до найбільш маржинальних в агросекторі. При цьому експерти радять садівникам відходити від вирощування дешевого яблука, акцентуючи увагу на перспективних сортах.

Про це повідомляє EastFruit.

Свої поради українським агровиробникам дав економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак під час виступу на міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2019».

 «Я не знаю іншої галузі з такою високою маржинальністю в АПК», – заявив Андрій Ярмак про яблучний бізнес.

Щодо глобального перевиробництва яблука експерт відзначив, що воно існує тільки в категорії «неякісного або звичайного яблука». Саме в цьому сегменті спостерігається потужна цінова конкуренція.

Водночас якісна продукція завжди користується підвищеним попитом, і можливості реалізації зростають, якщо інвестувати не тільки у виробництво, а й у маркетинг.

Читайте: Фермер з Одещини заробляє на цукровій кукурудзі $5 тис. з 1 га

За словами Андрія Ярмака, українські садівники мають поступово відмовлятися від вирощування дешевих сортів яблука і переходити на перспективні сорти, які користуються попитом на зовнішніх ринках. Неякісне яблуко не можна транспортувати на далекі відстані, тому така продукція не дає можливості виробникам заробляти більше.

«Замінити 100 га Айдаред на 10 га перспективного сорту зараз вигідніше, ніж намагатися штовхати умовний Айдаред», – відзначив економіст ФАО.

Landlord раніше повідомляв про те, що саджанці плодових дерев скороплідних, високоврожайних сортів для закладення інтенсивних садів вирощують у господарстві «Підгур’ївське» в Миколаївській області. Цей садивний матеріал дає можливість отримувати 50–60 т яблук з гектара щорічно, без періодичності.

Поділися

Політика        14 серпня 2019 09:47

Трамп погрожує виходом США із СОТ

Американський президент Дональд Трамп заявив, що США можуть вийти зі складу Світової організації торгівлі, закинувши СОТ звинувачення в нечесності.

Про це повідомляє Укрінформ.

Таку заяву глава Білого дому зробив 13 серпня, виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-голландського концерну Shell у місті Монака (штат Пенсильванія).

Читайте: Прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

«Ми вийдемо, якщо будемо змушені… Ми знаємо, що вони роками обманювали нас, і більше таке не повториться», – сказав Дональд Трамп.

Відзначено, що раніше президент США неодноразово піддавав критиці, що Китай у СОТ має статус країни, яка розвивається. «Це дозволяє другій за розміром економіці світу отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати вищі бар’єри для імпорту продукції», – йдеться в повідомленні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Дональд Трамп назвав Китай справедливішим торговим партнером за ЄС.

Поділися

Технології        11 серпня 2019 10:04

У США створили антибактеріальні футболки з відходів молока

На кожну йде 5 склянок невикористаного молока. Футболки з молочної диво-тканини м’якіші від бавовняних, мають антибактеріальні властивості та вловлюють запахи, зберігаючи свіжість.

Про стартап з Лос-Анджелесу, що має назву Mi Terro, пише видання New Atlas.

Відходи молочної продукції, яка на молокозаводах йде на утилізацію, стали сировиною для виробництва тканини для футболок. Автори стартапу запевняють, що такі вироби мають  переваги перед звичайними бавовняними футболками.

Як же виготовляють тканину? Технологія така. Відпрацьоване скисле молоко ферментується, з нього видаляються жири на поверхні. Потім сировину зневоднюють, отримуючи порошок, і очищають. У результаті залишається тільки казеїн — продукт ферментації головного молочного білку.

Потім сухий казеїн розчиняють у слабкому розчині лугу. З цієї суміші за допомогою спеціального пристрою – фільєри отримують волокна (процес можна порівняти з виготовленням солодкої вати). Останній крок — обробка розчином кислоти для нейтралізації лугу. І тепер з готових молочних ниток можна робити тканину.

Читайте: Горілка з чорнобильської пшениці: у Британії презентували унікальний алкоголь

Футболки з такої тканини не мнуться, зберігають прохолоду та здатні блокувати УФ-випромінювання.

Футболки Limitless Milk доступні на платформі Kickstarter. Для бекерів вартість однієї футболки становитиме $ 35, тоді як в роздріб вона коштуватиме $ 59.

Як повідомляв раніше Landlord, Pepsi, Danone і Nestle планують продавати воду в перероблюваних пластикових пляшках із тирси.

Поділися

Рослинництво        09 серпня 2019 17:13

Сумна картина росту кукурудзи в США – Карен Браун

Минулого року на початок серпня кукурудза в США вже була з качанами, а зараз лише підростає, бо поля засіяні із запізненням.

Відомий американський оглядач агроринку Карен Браун на своїй сторінці у  Twitter показала, як виглядають кукурудзяні поля в Америці сьогодні і як вони виглядали у цей же період у 2018 році.

«#Corn пройшов довгий шлях з 3 тижнів тому, але дуже відстає від того, як це поле виглядало роком раніше», – написала Карен Браун.

Читайте: Чого чекають від кукурудзи американські фермери – моніторинг полів від Карен Браун

Як раніше повідомляв Landlord, через несприятливі погодні умови у США фермери лише в червні на великих територіях посіяли сою та кукурудзу. Багато площ довелося пересівати через повінь.

Поділися

Політика        07 серпня 2019 11:04

Не Китаєм єдиним: Трамп простягнув руку допомоги фермерам США

Адміністрація Доналда Трампа надасть підтримку американським фермерам, якщо це буде потрібно, аби вони не постраждали від загострення торговельної війни з Китаєм.

На вислови політиків у світлі останніх протистоянь між Китаєм та США звернула увагу у Твіттері Карен Браун,  відомий американський оглядач агроринку.

Епкономіст Лоуренс Кудлоу, телеведучий і радник Дональда Трампа з економічних питань заявив, що адміністрація Трампа надасть допомогу американським фермерам, якщо це буде необхідно.

Читайте: Потяг із кукурудзою, виробленою у США за 150 років, може обмотати землю 86 разів – Карен Браун

Президент США Доналд Трамп, дійсно, пообіцяів підтримку фермерам, ось цитата з його вислову:

«За останні два роки вони засвоїли те, що наші великі американські фермери знають, що Китай не зможе зашкодити їхній роботі, тому що їхній президент стояв поряд з ними, і зробив те, що не зробив би жоден інший президент – І я зроблю це знову в наступному році, якщо буде потрібно!»

Як повідомляв Landlord раніше, Китай призупиняє імпорт сільгоспродукції із США. Так у Піднебесній відповіли на погрози Дональда Трампа щодо впровадження нових мит.

Поділися
Показати ще