Новини / Фінанси     16 травня 2023 16:59

Kernel подав заяву про делістинг

Відповідна заява подана на виконання рішення від 13 квітня

15 травня Kernel Holding SA подав до Комісії з фінансового нагляду Польщі заяву про дозвіл на вилучення акцій компанії з торгів на регульованому ринку, яким керує Варшавська фондова біржа, мовиться у повідомленні Kernel на ВФБ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідна заява подана на виконання рішення, прийнятого радою директорів компанії 13 квітня 2023 року, про вилучення акцій компанії з торгів на регульованому ринку ВФБ.

Заява стосується всіх акцій компанії, які були допущені до торгів на регульованому ринку ВФБ, тобто понад 84,03 млн простих акцій на пред’явника.

Данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

Делістинг “Кернелу”: що відомо

У лютому АМКУ дозволив Namsen Ltd збільшити частку в Kernel Holding S.A. з реєстрацією в Люксембурзі до понад 50% із нинішніх 39,3%. У разі викупу заявлених 52 млн акцій компанія Namsen Limited встановить повний контроль над Kernel Holding.

Згодом Namsen оголосила про плани подати тендерну пропозицію, щоб провести делістинг компанії “Кернел”. Незабаром компанія оголосила про викуп 52 057 219 акцій KERNEL HOLDING SA на Варшавській біржі, що становлять 61,95% статутного капіталу компанії.

В тендерній документації до цієї пропозиції йшлося, що середньозважена ціна акцій за шість місяців, що передували оголошення, становила 18,4376 злотих за акцію, а за три місяці – 18,4909 злотих за акцію.

Після завершення делістингу мажоритарій холдингу має намір отримати 84 031 230 акцій компанії, що становить 100% статутного капіталу.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

10 травня стало відомо, що компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила 36% акцій агрохолдингу “Кернел”.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Анна Лиса                                            

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також