Новини / Політика     08 лютого 2019 08:43

Керівництво Аграрного фонду просить президента взяти під контроль ситуацію з обшуками НАБУ

Керівництво Аграрного фонду просить президента України, уряд та профільного міністра проконтролювати хід обшуків НАБУ та законні підстави для цього. У компанії вважають, що подібні дії антикорупційних органів ставлять під удар надходження до держбюджету та підтримку малого фермерства в Україні.

Заява була опублікована на офіційній сторінці «Аграрного фонду» в Facebook.

7 лютого працівники НАБУ почали обшуки в центральному офісі «Аграрного фонду». Працівників зібрали в переговорному залі, дозволивши взяти з собою лише речі першої необхідності – гаманець і телефон.

Керівництво «Аграрного фонду» вважає дії правоохоронців безпідставними та стверджує, що робота компанії незабаром буде відновлена. Також наголошують: не зважаючи на події, підприємство профінансує цьогорічну посівну кампанію в повному обсязі.

«Обшуки в офісі «Аграрного фонду» не мають під собою жодних підстав. Тільки торік Агрофонд збільшив показник чистого прибутку на 55% – до 147 млн грн. Міністерство фінансів незабаром повинно прийняти рішення про скерування цих коштів у вигляді дивідендів до держбюджету України», – заявив Андрій Радченко, голова правління «Аграрного фонду».

ЧитайтеПрибуток Аграрного фонду у 2018 році зріс на 55%

Також Радченко додав, що дохід Агрофонду 2015-го становив 2,9 млрд грн., а після роботи нової команди – зріс майже втричі – до 6,9 млрд грн. Тож підстав сумніватися у законних діях фонду немає бути.

«Водночас, ми, фактично, виконуємо і функцію регулятора на аграрному ринку, фінансуючи посівну», – наголосив голова правління.

За його словами, в компанії поважають роботу правоохоронних органів та не терплять корупції. Однак, обшуки НАБУ викликають занепокоєння.

ЧитайтеАгроІнвестГруп заборгував $70 млн. Людей розпустили, а керівництво переховується

«Вони ставлять під удар не лише нашу роботу та рівень надходжень коштів до бюджету, а й всю програму підтримки дрібних та середніх фермерів України, кредитування добривами яких здійснює наш фонд», – додав Андрій Радченко.

Тому голова правління звернувся до керівних осіб держави з проханням взяти від особистий контроль нинішню ситуацію.

Раніше Landlord повідомляв, що для зернової галузі після історії з банкрутством та фінансовими махінаціями одного з найбільших агрохолдингів України «Агроінвестгруп» може обернутися скороченням закупівель, зменшенням інвестицій та падінням динаміки ринку. За попередніми оцінками, компанія заборгувала як українським, так і іноземним компаніям від $80 до $120 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також