Новини / Фінанси     05 лютого 2019 18:38

Агроінвестгруп заборгувала партнерам до $120 млн: Коли агросектор отямиться від скандального банкрутства?

Скорочення закупівель, зменшення інвестицій та падіння динаміки ринку – такі наслідки прогнозують експерти для зернової галузі після історії з банкрутством та фінансовими махінаціями одного з найбільших агрохолдингів України «Агроінвестгруп». За попередніми оцінками, компанія заборгувала як українським, так і іноземним компаніям від $80 до $120 млн.

Про це повідомляє Latifundist.

Минулого тижня група компаній «АгроІнвестГруп» припинила розраховуватися з кредиторами, а власники та керівництво підприємств, які входять до її складу, – переховуються від клієнтів і правоохоронних органів.

Наразі елеватори, які належать компанії, охороняє поліція та представники банківських установ. Зерносховища були заставою для отримання кредитів від таких банків як «Восток», «Райффазен» і «Таскомбанк». Також купівлю великої кількості зерна оплатили численні компанії, які все-таки хочуть отримати свою продукцію. З наявної документації на сьогодні зрозуміло лише одне: складських квитанцій було виписано в 5-6 разів більше, ніж зерна в них.

За схемою, на елеваторах працювали тільки інженери та інший обслуговуючий персонал. Керівництво було в Одесі. Однак, незабаром до цих подій директорів нібито змінили. Потерпілі стверджують: бухгалтерію та всі папери взагалі знищили. Це підтверджують по кількох елеваторах і представники банку.

ЧитайтеІспанські виробники лохини оголошують про банкрутство

За попередніми оцінками, від махінацій постраждало більше 20 компаній. З них – міжнародні з іноземними інвестиціями, українські підприємства та фермери.

«Після цієї історії деякі транснаціональні або західні компанії можуть істотно знизити інвестиції в Україну. А це призведе до скорочення і втрати динаміки виробництва. Для мене це екстраординарна подія», – прокоментував ситуацію Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації.

На його переконання, махінаторів шукатимуть по всьому світу на всіх рівнях – зокрема із залученням Інтерполу.

«Просто так це не зійде з рук, адже збиток досить істотний. Як ми порахували, це приблизно від $80 до 120 млн. При цьому список постраждалих різноманітний – це й українські, і мультинаціональні компанії, які представлені, практично, в усіх країнах світу. Тому полювання буде оголошене на всіх рівнях», – наголосив президент УЗА.

ЧитайтеНадійне плече: ТОП-15 банків, що кредитують агросектор

За словами Горбачова, найпершими постраждають компанії-посередники та знизиться швидкість платежів. Наприклад, до сьогодні іноземні підприємства оплачували поставки продукції в день її відправки. Тоді як зараз цей час може істотно посунутися – і компанії платитимуть лише за товар, який пройшов митницю.

«Якщо оцінити сумарний обсяг експорту по зерновим, це від $6 до 8 млрд на рік, то при скороченні обороту, я думаю, український ринок відчує дефіцит коштів для викупу зерна, яке буде проводитися сільгосппідприємствами», – додав Горбачов.

Група компаній обробляла 30 га земель на Одещині. У структуру входило 20 елеваторів. За інформацією ресурсу YouControl, власником холдингу є Микола Кучеренко.

Landlord раніше публікував думку фінансового директор Mriya Farming Тоні Хулса, який відверто розповів про те, як європейським інвесторам вдалося врятувати український агрогігант «Мрію» та перетворити його із банкрута в прибуткове підприємство. Так, з лютого 2015-го контроль над активами перейшов до кредиторів — європейських та американських інвесторів, які призначили новий менеджмент. У вересні 2016 року «Мрія» опублікувала умови реструктуризації боргового портфелю, який становив близько $1,1 млрд. А у вересні 2018-го інвестиційна компанія SALIC із Саудівської Аравії повідомила про придбання холдингу за $242 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також