Новини / Кейси     15 лютого 2019 11:22

Кейс: На Вінничині чоловік варить олію з абрикоса, кокоса та малини

Ігор Мудрик на Вінничині виготовляє олію сирого виробництва з несподіваних інгредієнтів – малини, льону, конопель, кокоса, кісточок абрикоса та розторопші. Для виробництва закупив кілька німецьких пресів та переобладнав приміщення, де раніше був магазин автозапчастин. Олію реалізовує в спеціалізованих вегетаріанських та екомагазинах у Києві, Вінниці, Одесі та Дніпрі.

Про це повідомляє vn.20minut.ua.

Олія виготовляється за технологією сирого пресування. Температура при такому виробництві не має перевищувати 40 градусів за Цельсієм. Продукцію можуть вживати всі – зокрема, й веганці та сироїди.

На виготовлення 20 літрів олії з насіння (кропу, льону) потрібно 15 годин. Деяку сировину напередодні подрібнюють, деяку – промелюють на спеціальних установках та потім пресують. Найважче переробити на олію арахіс – після подрібнення він легко перетворюється на кашу. А найтриваліша в часі – паста з льону. На її виробництво може піти до кількох днів.

ЧитайтеКейс: Жирніше молоко та 1200 л надоїв – індійський фермер вирощує 438 буйволів

Крім харчової олії Ігор Мудрик виробляє косметичну та різноманітні пасти з медом чи горіхами. Для виготовлення косметичної олії Ігор Мудрик використовує кісточки малини. З кілограма такої сировини виходить 50 грам готової продукції.

На рік компанія виготовляє 10 тис. пляшок харчової олії та біля 10 тис. банок з пастами та косметикою. Чистий прибуток становить 20-30% від вартості виробництва. За словами власника, якщо пляшка олії коштує 50 грн, то прибуток підприємства – від 10 до 15 грн.

Із супермаркетами наразі не хочуть співпрацювати. Вважають, що вони можуть затримувати продукцію, яка швидко псується. Відповідно – зростуть збитки і погіршає репутація компанії.

Як раніше повідомляв Landlord, на Гнідавському цукровому заводі на Волині вперше отримали сертифікований органічний цукор з органічних буряків. Аби отримати «чистий» продукт, технологи розробили спеціальну схему виробництва солодкого продукту без жодних домішок. А бурякові плантації тричі сапали вручну

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також