Новини / Клімат     06 жовтня 2020 12:15

Через посуху у Причорномор’ї світові ціни на пшеницю зростають

Трейдерів непокоїть ситуація з осінньою посівною кампанією у РФ і Україні, що проводиться за недостатньої зволоженості ґрунту. Умови найгірші за останні 10 років

Минулого тижня бичачий тренд на європейських ринках пшениці підтримувала посуха на більшій частині країн Чорного моря і розмови про подальші продажі французької пшениці в Китай, повідомляє британське агентство агромаркетінга Frontier.

Крім того, у трейдерів зростають побоювання з приводу обсягів врожаю російської пшениці в 2021 році через низьку зволоженість ґрунту (нагадаємо, що РФ є найбільшим експортером пшениці в світі). У порівнянні із аналогічними датами минулого року, посіви озимини в РФ сягають лише 60% від запланованих площ. Але для того, щоб навіть вони проросли і вкоренилися перед зимою, необхідні дощі, яких немає.

Раніше Росія повідомляла, що може ввести обмеження на експорт в другій половині сезону 2020/2021. Їх міра залежатиме від розміру врожаю і темпів експорту.

Читайте: Фермери Одещини опинились перед загрозою повного банкрутства

Стурбованість урожаєм 2021 року – також один з факторів прийняття рішень про обсяги відвантажень російського зерна закордон.

Як заявила заступник міністра сільського господарства Росії Оксана Лут, експортні квоти будуть актуальні навіть при гарному врожаї зернових. Вочевидь обмеження зовнішньої торгівлі провідним світовим експортером неминуче викличуть подальшу волатильність цін.

При цьому українські офіційні особи заявляють, що площі під озимою пшеницею в країні скоротяться з 6,7 млн ​​га в сезоні 2020/2021 до 6,1 млн га в майбутньому маркетинговому році через екстремально посушливі погодні умови. За даними Frontier, поки українські фермери засіяли близько чверті від запланованих площ, повідомляючи, що погодні умови для майбутнього врожаю – найгірші за десять років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що постраждалим від посухи господарствам півдня України фермери інших регіонів безкоштовно допомагають з посівним матеріалом.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також