Новини / Рослинництво     22 березня 2019 15:46

Через повінь фермери штату Небраска втратили мільярд доларів. Худобу доводилося годувати з вертольотів

Безпрецедентна повінь у США завдала великої шкоди фермерським господарствам. За попередніми оцінками, лише в штаті Небраска збитки наближаються до 1 мільярда доларів. NOAA стверджує, що опади в районах Небраска та Айова триватимуть до травня і будуть погіршуватися в найближчі тижні.

Про це повідомляє Agroxxi.

Американські фермери, які втратили на виробництві зерна через проблеми з торгівлею та низькі ціни на продукцію і тепер робили ставку на тваринництво, знову постраждали. Внаслідок повені в деяких господарствах знищено всі корми для худоби.

Читайте: Трагедія в Цзянсу: внаслідок вибуху на агрохімічному заводі загинуло 44 людини

Айова

Коли рівень води в річках піднявся, і вода пішла через дамби, фермери безпорадно спостерігали, як стихія поглинає не тільки їхні поля, а й запаси зерна. Зокрема у штаті Айова втрачено близько 1,25 млн бушелів кукурудзи і 390 тис. бушелів сої на суму близько $7,3 млн.

Повідомляється, що Айова зазнала збитків не менше ніж на $150 млн унаслідок пошкодження сільгоспбудівель і техніки, під водою опинилися 100 000 акрів фермерських угідь.

Небраска

У штаті Небраска, за попередніми оцінками, збитки становлять $400 млн для тваринництва і $440 млн – у вигляді втрат врожаю.

«Вода прийшла так швидко. У наших фермерів не було достатньо часу, щоб перевезти всю худобу або спорожнити всі свої зернові бункери», – відзначив Джон Хансен, президент Союзу фермерів штату Небраска.

Дороги настільки розмило, що солдати Нацгвардії Небраски розкидали сіно з військового вертольота для годівлі великої рогатої худоби в графстві Колфакс, постраждалому від повені. Така повітряна операція була проведена вперше за півстоліття.

Прогноз

NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень) стверджує, що повені в районі Небраска та Айова триватимуть до травня і будуть погіршуватися в найближчі тижні.

Про це написала на своїй сторінці у Твіттер відома американська оглядачка агроринку Карен Браун.


Директор Національного центру водних ресурсів NOAA, заявив, що «це буде потенційно безпрецедентний сезон повені».

Landlord раніше повідомляв про те, що повінь у США підняла світові ціни на пшеницю.

Читайте також