Новини / Клімат     19 травня 2019 11:18

Катастрофічна посуха в Сомалі: понад 2 млн людей загрожує голодна смерть

У результаті катастрофічної посухи в Сомалі близько 2,2 млн людей (майже 18 % населення) можуть зіткнутися з гострим голодом у період з липня до вересня. Аби запобігти загибелі людей, необхідна термінова допомога:  гроші, насіння, інструменти, щоб фермери змогли провести наступну посівну.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО випустила спеціальне попередження про ситуацію в Сомалі, в якому б’є на сполох, оскільки люди, які вже зараз відчувають гостру нестачу продовольства, ризикують не вижити. Кількість дітей, яких госпіталізують у лікарні з гострою формою неповноцінного харчування, у 2019 р. різко зросла.

Урожай буде вдвічі менший

«Небувала відсутність дощів у квітні і на початку травня призвела до посухи і безпліддя 85% орних земель у родючих районах країни. Згідно з останніми прогнозами, обсяг продовольства, що вирощується в сезон «Гу» (сезон дощів), ймовірно, буде на 50% нижчим за середньостатистичний показник», – розповів старший економіст ФАО Маріо Заппакоста.

Читайте: Кожен третій у країнах Близького Сходу вважається бідним через нестачу води

Прогнози засновані на докладному аналізі опадів, температури, наявності водних ресурсів і стану рослинності, який свідчить про найсильнішу посуху за останні роки. І хоча в травні очікуються дощі, але їх буде недостатньо, і вони будуть занадто пізніми для відновлення врожаю та пасовищ до настання посушливого сезону.

Наприклад, у регіоні Сомалі Нижня Шабелле, де виробляється понад 60% кукурудзи, вирощеної в сезон «Гу», і досі триває сильна посуха.

Посушливі умови також торкнулися й інших основних районів виробництва сільськогосподарських культур, зокрема «поясу сорго» в регіоні затоки, на який припадає більше половини виробництва сорго в країні в сезон «Гу», і «поясу вігни» в Середній Шабелле, Мудуг і Галгадууде.

Посухам довелося вбивати худобу

Брак опадів починаючи з жовтня минулого року дуже вплинув також на тваринників і їхню худобу, оскільки рослинність висихала і води ставало все менше.

Худоба в центральних і північних регіонах країни перебуває у вкрай поганому стані через низьку масу тіла і хвороби, викликані посухою.

У районах, найбільш постраждалих від посухи, пастухам довелося вбивати потомство своїх кіз і овець у спробі врятувати молочну худобу, оскільки не вистачало кормів і води для всіх тварин. Багато тваринників так і не змогли відновити стада, втрачені під час посухи 2017 р., яка розорила країну, тому в них зараз менше ресурсів.

Продовольство і вода стають все більш дефіцитними. Люди змушені платити вищу ціну за воду, що надходить на вантажівках, і щоденне харчування.

Необхідно діяти, щоб запобігти загибелі людей

Щоб запобігти повному руйнуванню місцевих засобів до існування і загибелі людей, ФАО та її партнери мають надати термінову підтримку  і продовольчу допомогу Сомалі.

Заходи підтримки, які планує ФАО в Сомалі:

  • грошова допомога;
  • якісне насіння;
  • інструменти та інші сільськогосподарські послуги, щоб фермери могли максимально ефективно провести наступний посівний сезон;
  • вода;
  • додаткові корми для тварин;
  • невідкладне лікування домашньої худоби, щоб зберегти тварин живими та продуктивними.

На цей час дефіцит фінансування ФАО становить близько $115 млн.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Північній Кореї в результаті найгіршого за 10 років урожаю, причиною якого стали посухи, аномальна спека і повені, близько 10,1 млн людей страждають від гострої нестачі продовольства. Сім’ї змушені скорочувати кількість прийомів їжі або менше їсти.

Читайте також