Новини / Клімат     19 травня 2019 11:18

Катастрофічна посуха в Сомалі: понад 2 млн людей загрожує голодна смерть

У результаті катастрофічної посухи в Сомалі близько 2,2 млн людей (майже 18 % населення) можуть зіткнутися з гострим голодом у період з липня до вересня. Аби запобігти загибелі людей, необхідна термінова допомога:  гроші, насіння, інструменти, щоб фермери змогли провести наступну посівну.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО випустила спеціальне попередження про ситуацію в Сомалі, в якому б’є на сполох, оскільки люди, які вже зараз відчувають гостру нестачу продовольства, ризикують не вижити. Кількість дітей, яких госпіталізують у лікарні з гострою формою неповноцінного харчування, у 2019 р. різко зросла.

Урожай буде вдвічі менший

«Небувала відсутність дощів у квітні і на початку травня призвела до посухи і безпліддя 85% орних земель у родючих районах країни. Згідно з останніми прогнозами, обсяг продовольства, що вирощується в сезон «Гу» (сезон дощів), ймовірно, буде на 50% нижчим за середньостатистичний показник», – розповів старший економіст ФАО Маріо Заппакоста.

Читайте: Кожен третій у країнах Близького Сходу вважається бідним через нестачу води

Прогнози засновані на докладному аналізі опадів, температури, наявності водних ресурсів і стану рослинності, який свідчить про найсильнішу посуху за останні роки. І хоча в травні очікуються дощі, але їх буде недостатньо, і вони будуть занадто пізніми для відновлення врожаю та пасовищ до настання посушливого сезону.

Наприклад, у регіоні Сомалі Нижня Шабелле, де виробляється понад 60% кукурудзи, вирощеної в сезон «Гу», і досі триває сильна посуха.

Посушливі умови також торкнулися й інших основних районів виробництва сільськогосподарських культур, зокрема «поясу сорго» в регіоні затоки, на який припадає більше половини виробництва сорго в країні в сезон «Гу», і «поясу вігни» в Середній Шабелле, Мудуг і Галгадууде.

Посухам довелося вбивати худобу

Брак опадів починаючи з жовтня минулого року дуже вплинув також на тваринників і їхню худобу, оскільки рослинність висихала і води ставало все менше.

Худоба в центральних і північних регіонах країни перебуває у вкрай поганому стані через низьку масу тіла і хвороби, викликані посухою.

У районах, найбільш постраждалих від посухи, пастухам довелося вбивати потомство своїх кіз і овець у спробі врятувати молочну худобу, оскільки не вистачало кормів і води для всіх тварин. Багато тваринників так і не змогли відновити стада, втрачені під час посухи 2017 р., яка розорила країну, тому в них зараз менше ресурсів.

Продовольство і вода стають все більш дефіцитними. Люди змушені платити вищу ціну за воду, що надходить на вантажівках, і щоденне харчування.

Необхідно діяти, щоб запобігти загибелі людей

Щоб запобігти повному руйнуванню місцевих засобів до існування і загибелі людей, ФАО та її партнери мають надати термінову підтримку  і продовольчу допомогу Сомалі.

Заходи підтримки, які планує ФАО в Сомалі:

 • грошова допомога;
 • якісне насіння;
 • інструменти та інші сільськогосподарські послуги, щоб фермери могли максимально ефективно провести наступний посівний сезон;
 • вода;
 • додаткові корми для тварин;
 • невідкладне лікування домашньої худоби, щоб зберегти тварин живими та продуктивними.

На цей час дефіцит фінансування ФАО становить близько $115 млн.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Північній Кореї в результаті найгіршого за 10 років урожаю, причиною якого стали посухи, аномальна спека і повені, близько 10,1 млн людей страждають від гострої нестачі продовольства. Сім’ї змушені скорочувати кількість прийомів їжі або менше їсти.

Рослинництво        22 серпня 2019 13:03

Збитки від посухи в Польщі сягнули $450 млн – компенсації не рятують фермерів

Вражаюча посуха в Польщі знищила третину сільгоспкультур, і фермери навіть не впевнені, чи варто сіяти озимий ріпак.

Про наслІдки посухи в Польщі пише MonitorInfo з посиланням на RMF24.

Від посухи постраждало 1200 муніципалітетів у Польщі, а сягнули щонайменше 1,8 млрд злотих (це $450 млн) – такими є дані Національної ради сільськогосподарських палат.

Польські фермери розповіли, що втратили третину сільськогосподарських культур.

«Деякі луки виглядають як степи», – каже Віктор Шмулевич, президент Національної ради сільськогосподарських палат Польщі.

Посуха настільки висушила землю, що фермери стурбовані тим, як сіяти озимі ріпак  та пшеницю і сподіваються лише на сніжну зиму, завдяки чому ґрунт зможе відновити водний потенціал. У багатьох регіонах фермери не впевнені, чи є взагалі сенс сіяти ріпак

Міністерство сільського господарства Польщі пообіцяли компенсації фермерам після завершення оцінки збитків. Отримати їх аграрії зможуть не раніше, ніж через кілька тижнів.

Читайте: Україна – Польща: обсяги обороту агропродукції зростатимуть

Проте, на думку польських фермерів, навіть виплата 1000 злотих за гектар не компенсує збитків, бо потрібні нові інвестиції і відшкодування власних заробітків. Вони хочуть отримати гроші якомога раніше, щоб втримати свій бізнес. Віктор Шмулевич наголосив, що фермерам потрібні й пільгові кредити.

Як повідомляв раніше Landlord, Посуха в Польщі вразила третину сільгоспземель.

Поділися

Фінанси        26 липня 2019 13:15

Європейські фермери отримають допомогу ЄК у зв’язку з посухою

У зв’язку з настанням у низці європейських країн рекордної спеки і пов’язаної з нею посухи Єврокомісія надасть додаткову допомогу агровиробникам, які постраждали внаслідок несприятливих погодних умов.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Допомога полягатиме у збільшенні авансів щодо отримання субсидій і послабленні низки правил озеленення. Наприклад, тваринникам можуть дозволити випас худоби на територіях, які зазвичай заборонені для цього.

Читайте: У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

За повідомленням телеканалу RTBF, у Бельгії в кількох районах загорілися поля, від найменшої іскри спалахує солома.

25 липня  були встановлені температурні рекорди: 40,7 °С у Фландрії і 39,7 °С у Брюсселі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через аномальну спеку і посуху литовські фермери можуть втратити половину врожаю зернових.

Поділися

Аналітика        21 липня 2019 14:18

Світу потрібні масштабні інвестиції в агро: ФАО малює похмуру картину сьогодення

Світ не наближається до досягнення більшості цілей сталого розвитку, пов’язаних із продовольством і сільським господарством. Про це йдеться в новій доповіді ФАО, в якій змальована похмура дійсність: попри чотирирічні міжнародні зусилля, глобальний голод лише посилюється.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Світ не зможе досягти більшості цілей у галузі сталого розвитку, пов’язаних із голодом, продовольчою безпекою та харчуванням. Про це йдеться в доповіді ФАО, опублікованій 18 липня 2019 р.

«Доповідь малює похмуру картину. Через 4 роки після затвердження Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року регрес стає нормою, коли йдеться про викорінення голоду та перетворення сільського господарства і раціонального використання природних ресурсів – будь то на суші чи в океанах», – відзначив головний статистик ФАО П’єтро Дженнарі.

У першій подібній доповіді ФАО наочно проаналізувала основні глобальні тенденції й дані щодо 234 країн і регіонів.

Читайте: Як розвивати мале фермерство та сільські території: стратегічна сесія на Агропорт Південь Херсон 2019

Головні висновки

 • Глобальний голод на підйомі: понад 820 млн людей у світі все ще голодують сьогодні.
 • Доходи дрібних виробників продовольства становлять приблизно половину доходів великих виробників.
 • Висока волатильність цін на продовольство в багатьох країнах, що розвиваються.
 • Більше половини (у середньому 60%) місцевих порід худоби в 70 країнах перебувають під загрозою зникнення.

Доповідь також попереджає про «відсутність прогресу в збереженні генетичних ресурсів тварин»: достатня кількість генетичного матеріалу, який дозволив би відновити породу в разі вимирання, у світі зберігається тільки для менш ніж 1% місцевих порід тварин.

 • Прогрес у збереженні генетичного матеріалу рослин.

Зусилля щодо забезпечення різноманітності сільськогосподарських культур, як і раніше, недостатні.

 • Надмірний вилов і нерівномірне застосування міжнародних інструментів для забезпечення сталого рибальства викликають стурбованість.

Сьогодні третина морських рибних запасів світу виснажена порівняно з 10% у 1974 р.

 • Водні ресурси під загрозою.

Дефіцит водних ресурсів зачіпає країни на всіх континентах. Однак більшість країн з високим рівнем нестачі води з 2000 року, зосереджені в Північній Африці, Західній Азії, Центральній та Південній Азії.

 • Велика частина лісових втрат у тропіках.

У період з 2000 до 2015 р. світ втратив площу лісів розміром з Мадагаскар, головним чином у результаті переведення лісів під сільськогосподарські угіддя. Велика частина цих втрат зареєстрована в тропіках Латинської Америки, Африки на південь від Сахари і Південно-Східної Азії.

У доповіді пропонується низка рекомендацій, спрямованих на зміну цих негативних тенденцій.

 • Збільшення інвестицій (сьогодні державні витрати в сільське господарство знижуються порівняно з його внеском у ВВП).
 • Сприяння зростанню продуктивності та зміцненню стійкості й адаптаційних можливостей дрібних виробників продовольства.
 • Поліпшення інформації про ціни, а також про пропозицію продовольства й попит на основні продукти харчування, що дозволить ринкам функціонувати ефективніше.
 • Підвищення ефективності використання води і зрошення в сільському господарстві та зниження втрат у муніципальних розподільчих мережах, процесах промислового й енергетичного охолодження.
 • Перетворення в управлінні рибним господарством. Відновлення виснажених запасів може збільшити щорічне виробництво рибної продукції на 16,5 млн т, а річний дохід від рибальства – на $32 млрд.

Landlord раніше повідомляв про те, що, за даними ООН, сьогодні кожна 9-та людина у світі голодує.

Поділися

Аналітика        16 липня 2019 17:16

Кожна 9-та людина у світі голодує: нова доповідь ООН

Світовий голод не знижується протягом останніх трьох років, а ожиріння продовжує набирати обертів. За даними ООН, кожна 9-та людина у світі голодує, кожна 7-ма дитина народжується з низькою масою тіла і кожен 8-й дорослий страждає на ожиріння.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

15 липня 2019 р. ООН опублікувала новий випуск щорічної доповіді «Стан справ у сфері продовольчої безпеки і харчування в світі». Згідно з нею у 2018 р. 820 млн людей не мали доступу до достатньої кількості продовольства порівняно з 811 млн у попередньому році, тобто голод зростає протягом 3 років поспіль.

Одночасно з цим у всіх регіонах продовжує збільшуватися кількість людей з надлишковою масою тіла та ожирінням, особливо серед дітей шкільного віку та дорослих.

Читайте: Майбутнє за генною інженерією: Білл Гейтс обирає роботу в агро

За даними ООН, ймовірність зіткнутися з відсутністю продовольчої безпеки вища серед жінок, ніж серед чоловіків, на всіх континентах, причому найбільший розрив спостерігається в Латинській Америці. Голод посилюється в багатьох країнах, де спостерігається уповільнення економічного зростання, особливо в країнах із середнім рівнем доходу і в тих країнах, які значною мірою залежать від міжнародної торгівлі сировинними товарами.

Найбільш тривожною ситуація є в Африці, оскільки в регіоні відзначається найвищий рівень голоду у світі, і він продовжує повільно, але неухильно зростати. Найбільша кількість тих, хто голодує (понад 500 млн), проживають в Азії, в основному в країнах Південної Азії.

У Південній Азії і країнах Африки на південь від Сахари кожна третя дитина відстає в зрості.

В Азії та Африці також проживає майже 3/4 усіх дітей у світі з надлишковою масою тіла, що значною мірою обумовлено нездоровим харчуванням.

Згідно з оцінками доповіді, більше 2 млрд людей, в основному в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, не мають постійного доступу до безпечної та поживної їжі в достатній кількості. Однак нерегулярний доступ до продовольства також є проблемою для країн з високим рівнем доходу, включаючи 8 % населення Північної Америки і Європи.

Основні факти та цифри

 • Кількість людей, що голодують, у світі у 2018 році становила 821,6 млн (або кожен дев’ятий): в Азії – 513,9 млн, в Африці – 256,1 млн, в Латинській Америці і Карибському басейні – 42,5 млн.
 • Кількість людей, що відчувають помірний або гострий дефіцит продовольства, – 2 млрд (26,4%).
 • Діти з низькою масою тіла при народженні –20,5 млн (кожен сьомий).
 • Діти у віці до 5 років, які страждають на затримку у зростанні (низький зріст для віку), – 148,9 млн (21,9%).
 • Діти у віці до 5 років, які страждають від виснаження (низька маса тіла), – 49,5 млн (7,3%).
 • Діти у віці до 5 років з надлишковою масою тіла – 40 млн (5,9%).
 • Діти шкільного віку та підлітки з надлишковою масою тіла – 338 млн.
 • Дорослі, які страждають на ожиріння, – 672 млн (13% або кожен восьмий).

«Наші дії в боротьбі з цими тривожними тенденціями повинні бути більш рішучими, не тільки з точки зору масштабів, а й з точки зору міжсекторального співробітництва», – закликали у своїй спільній передмові до доповіді керівники ФАО, Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (МФСР), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ВООЗ.

Усе це вимагає глибоких перетворень продовольчих систем для забезпечення стабільно виробленого, насиченого живильними мікроелементами продовольства для зростаючого населення світу – наголошує ООН.

Landlord раніше повідомляв про те, як саме аналітики вимірюють показники голоду у світі. 

Поділися

Аналітика        05 липня 2019 09:08

У світі 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги

Тривалі воєнні конфлікти і посушливі погодні умови залишаються головними причинами гострого браку продовольства у світі, ускладнюючи доступ до нього для мільйонів людей. Зовнішньої допомоги з продовольством потребує 41 країна, 31 з яких розташована в Африці.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

ФАО опублікувала доповідь «Види на урожай і продовольча ситуація», в якій звертає увагу, що на сьогодні, як і три місяці тому, в момент виходу попередньої оцінки, 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги.

Читайте: Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині

Наслідки циклонів і дефіцит опадів у 2019 р. призвели до скорочення сільгоспвиробництва в Південній Африці, що своєю чергою спровокувало значне зростання потреб в імпорті зернових.

Урожай скорочується вже другий рік поспіль в Зімбабве і Замбії, а також у Мозамбіку, який постраждав від циклону Ідай. Ситуація з продовольчою безпекою в Зімбабве може значно погіршитися у 2019 р. На початку року близько 3 млн людей у країні вже відчували дефіцит продовольства.

У Східній Африці сильна посуха негативно позначилася на врожаї першого посівного сезону і призвела до погіршення стану пасовищних угідь. Найбільше скорочення виробництва зернових у 2019 р. порівняно з попереднім роком очікується в Кенії, Сомалі та Судані, де урожай прогнозується нижче середнього рівня.

В Азії, у 2018–2019 році урожай пшениці і ячменю нижче середнього рівня очікується в Корейській Народно-Демократичній Республіці. Існують також побоювання з приводу врожаю основних зернових, який буде зібраний у жовтні, в основному внаслідок зниження випадання кількості опадів і низького рівня доступності води.

У Північній Кореї, за даними недавньої місії ФАО, понад 10 млн людей (40% від загальної кількості населення) на сьогодні відчувають нестачу продовольства і потребують термінової продовольчої допомоги.

На Близькому Сході, незважаючи на в цілому сприятливі погодні умови для вирощування сільськогосподарських культур, затяжні конфлікти в Сирії і Ємені продовжують перешкоджати розкриттю потенціалу сільськогосподарського виробництва, обмежуючи доступ до ресурсів і збільшуючи вартість виробництва.

В Ємені в період з грудня 2018 р. до січня 2019 р. близько 15,9 млн людей (53% населення) зіткнулися з гострою нестачею продовольства.

Африканська чума свиней загрожує джерелам засобів до існування і продовольчій безпеці мільйонів людей у країнах Східної і Південно-Східної Азії – Китаї, В’єтнамі, Камбоджі, Монголії, КНДР та Лаосі.

Це викликає стурбованість щодо найбільш вразливих фермерів, які займаються натуральним господарством, оскільки їм не вистачає досвіду і коштів для захисту своїх тварин. Звіти багатьох країн вже показали, що втрати тварин призвели до зниження доходів фермерів.

Крім того, очікується, що скорочення виробництва свинини і виснаження існуючих запасів заморожених продуктів зі свинини приведуть до підвищення цін, що буде загрожувати продовольчій безпеці найбільш вразливих груп населення.

На сьогодні зовнішньої продовольчої допомоги потребує 41 країна: Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Кабо-Верде, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Корейська Народно-Демократична Республіка, Демократична Республіка Конго, Джібуті, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гаїті, Ірак, Кенія, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Ємен, Зімбабве.

Підраховано, що сьогодні понад 820 млн людей у світі голодують. Що це означає і як вимірюється голод, Landlord повідомляв раніше.

На фото: Жінки прополюють поле в Ториті, Південний Судан (ФАО).

Поділися
Показати ще