Новини / Рослинництво     29 січня 2021 17:02

Канадський олійний льон подорожчав до максимуму за 28 років

У 2021/2022 маркетинговому році канадські фермери планують засіяти льоном 460 тисяч га, що на 22% більше, ніж у поточному сільськогосподарському сезоні

У 2021/2022 маркетинговому році канадські фермери планують засіяти льоном 460 тисяч га, що на 22% більше, ніж у поточному сільськогосподарському сезоні, а очікуваний валовий збір олійного льону досягне 675 тисяч тонн насіння. Протягом останніх років сформовано високий попит і зростання експорту льону, що призвело до скорочення внутрішньої пропозиції насіння культури і це допомогло підняти ціни до максимальних показників, пише Glacier FarmMedia Feed.

Марлен Берш, власниця компанії Mercantile Consulting Venture в Вінніпезі, прокоментувала, що кількість експорту льону з Канади до США і Європейського Союзу, зросла у порівнянні з попереднім роком. Канадське насіння заповнило нішу, залишену азіатськими виробниками льону, що зменшили експорт.

«Це сталося тому, наскільки я можу судити тому, що частина продукції, що вироблялася в Казахстані і Росії, нині постачається в Китай, а Канада закриває потреби Європи», – сказала вона.

Читайте: Енергія — ключ до щасливого та гармонійного життя

Згідно з даними Prairie Ag Hotwire за 27 січня, ціни на олійний льон склали від 18,16 до 19,5 канадських доларів за бушель ($14-15), що на 4,5-6 доларів більше, ніж в минулому році.

Скотт Шілс з Grain Millers Canada, додав, що скорочення пропозиції відбулося не тільки через збільшення експорту, а й з-за того, що олійний льон раніше втратив популярність у деяких фермерів.

«Олійний льон вимагає посиленої боротьби з бур’янами. Це складна культура для вирощування. Ринок буде залишатися напруженим. Останнім часом ми спостерігаємо зростання цін до 22 канадських доларів за бушель. Це найвища ціна, яку я бачив за 28 років роботи в цьому бізнесі», – додав Шілс.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що садівників не влаштовують зміни у закон «Про насіння і садивний матеріал»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також