Новини / Рослинництво     26 січня 2021 16:02

Садівників не влаштовують зміни у закон «Про насіння і садивний матеріал»

Садівнича спільнота не мала змоги взяти участь у розробці законопроєкту, а про його розгляд на засіданні уряду дізналися із засобів масової інформації

Садівнича спільнота не мала змоги взяти участь у розробці законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал», а про його розгляд і схвалення на засіданні уряду 13 січня 2021 року вони дізналися із засобів масової інформації. Про це йшлося на засіданні розсадницьких підприємств-членів асоціації УКРСАДПРОМ, у якій взяли участь представники дев’яти провідних садивних підприємств країни.

Протягом обговорення було відмічено ряд суттєвих зауважень до даного документу, які необхідно врахувати, щоб українські виробники садивного матеріалу могли працювати відкрито, виробляти якісний садивний матеріал сучасних сортів вітчизняної та іноземної селекції і тим самим слугувати поштовхом розвитку розсадництва України.

Читайте: У 2021 році світовий ринок біогербіцидів зросте до $1,5 млрд

Учасниками заходу також зазначено, що необхідно вжити колективних заходів для підтримки вітчизняного розсадництва на законодавчому рівні, зокрема, розповсюдження загальновідомих сортів, тестування садивного матеріалу, тощо. Голова асоціації УКРСАДПРОМ Олександр Матвієць запропонував учасникам створити робочу групу щодо розробки концепції розвитку розсадництва України та вдосконалення нормативно-правової бази в галузі.

Вже найближчим часом робоча група повинна напрацювати пропозиції від галузі, а перші результати і результати подальшого розвитку розсадницва в Україні будуть представлені вже 2 лютого 2021 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що валовий збір зернових у світі зросте до рекордних 2,21 млрд т – IGC

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також