Новини / Логістика     10 травня 2022 21:15

Канада шукає різні варіанти експорту зерна з України

Канада надасть свою допомогу Україні в питанні експорту зерна, щоб полегшити проблеми з постачанням

Канада допоможе України розробити канали експорту зерна задля вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки у світі, заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після свого візиту в Україні, передає Reuters.

Раніше Україна експортувала 98% зерна саме через порти. Наразі через їх блокування окупантами, у тому числі в Маріуполі, призвело до неможливості експорту, що є великим ризиком для глобальної продовольчої безпеки.

На сьогодні заблоковано понад 90 млн тонн аграрної продукції, котру планувалось поставити до Країн Європи, Азії, Африки. Україна втрачає 170 млн доларів щодня – заявив раніше Шмигаль.

Читайте також: Світ поки не знайшов альтернативу українській агропродукції

Постачання через порти Дунаю можуть розв’язати проблему експорту. Також він відзначив що розглядаються ще інші варіанти.

Так міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі, виступаючи в 9 травня в телефонному інтерв’ю з Берліну, сказала, що співпраця Туреччини у вирішенні проблеми експорту має важливе значення.

“Ми будемо працювати над тим, щоб можна було використовувати різні маршрути”, – заявила Джолі. “Планується співпраця з різними країнами, у тому числі з Туреччиною, бо розуміємо, що Босфор має основне значення для виходу в Чорне море”, додала вона.

Канада також скасує торгові мита для імпорту на 1 рік.

Під час візиту Трюдо у Київ відбулась відеоконференція лідерів G7, де Зеленський закликав створити Організацію країн-експортерів зерна задля безпеки у світі.

Нагадаємо,  раніше Латвія заявила що допоможе в експорті зерна через латвійські порти.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також