Канада планує звести елеватори для українського зерна в Польщі

Канада може співпрацювати зі своїми союзниками, щоб допомогти зберегти 22 мільйони тонн зерна, забезпечивши до вересня такі варіанти тимчасового зберігання, як пластикові мішки для зерна для фермерів, щоб запобігти втраті цьогорічного врожаю. Країна також може допомогти у будівництві зерносховищ у Польщі на кордоні. Зокрема нині канадські парламентарі розробляють варіанти допомоги українським аграріям, серед яких є пропозиція побудувати в Польщі елеватори для українського зерна, передає nationalnewswatch.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Сільськогосподарський комітет Палати громад працює над звітом про те, як країна може допомогти Україні, який буде представлений на розгляд Палати громад восени, підтвердив голова комітету Коді Блуа.
Рекомендації, що містяться у звіті комітету про глобальну продовольчу безпеку, закликають до допомоги в інфраструктурі та сховищах для захисту врожаю зерна в Україні, доки його не можна буде експортувати.
Канада може співпрацювати зі своїми союзниками, щоб допомогти зберегти 22 мільйони т зерна, забезпечивши до вересня варіанти тимчасового зберігання, наприклад пластикові мішки для зерна для фермерів, щоб запобігти втраті цьогорічного врожаю. Країна також може допомогти у будівництві зерносховищ у Польщі на кордоні.
Також Канада може допомогти замінити втрачені сільськогосподарські ресурси, такі як насіння, техніка, добрива та паливо, необхідні для продовження сільськогосподарських операцій. Це має допомогти Україні відновити зруйнований Національний банк генів рослин України та забезпечити доступ до ветеринарних і фітосанітарних послуг, які забезпечують постійний і додатковий доступ торгівлі на сухопутних кордонах.
Нагадаємо, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму 40 млн доларів США (52 мільйони канадських доларів) для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.
Канада виділить Україні пільговий кредит у близько $150 млн та інвестує $115 млн у проєкти з підтримки миру й безпеки та в гуманітарну допомогу – мовиться зокрема про сільськогосподарські рішення, наприклад, місткості для зберігання зерна.
Оскільки Польща призупинила імпорт зерна з Україна, Литва може допомогти експортувати залізницею до 1 млн тонн зерна, зауважила міністерка економіки та інновацій країни Аушріне Армонайте після зустрічі з міністром економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою.
Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.
Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.
Анна Лиса