Новини / Фінанси     29 червня 2022 20:49

Канада виділить додатковий кредит Україні на $150 мільйонів

Канада підтримує рішення ЄС стосовно надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Канада виділить Україні пільговий кредит у близько $150 млн та інвестує $115 млн у проєкти з підтримки миру й безпеки та в гуманітарну допомогу – йдеться зокрема про сільськогосподарські рішення, наприклад, місткості для зберігання зерна. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає “Укрінформ“.

“Канада надасть українському уряду 200 мільйонів доларів, аби підтримати його негайну потребу у ліквідності”, – зазначив Трюдо.

Також зауважив, що Канада підтримує рішення ЄС стосовно надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Канада також готова відправити вантажні судна до портів Румунії та сусідніх країн, щоб допомогти Україні доставити пшеницю до Африки та Близького Сходу.

Нагадаємо, програма доступних кредитів передбачає обов’язкове забезпечення (заставу, поруку) для отримання кредиту. Нею може бути об’єкт кредитування, рухоме, нерухоме майно – комерційна нерухомість, спецтехніка, основні засоби, зокрема такі, що купуються за кредитні кошти, а також зерно. Цього року завдяки програмі українські сільгоспвиробники залучили для проведення посівної кампанії 38,507 млрд грн.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що зокрема Німеччина може зіграти важливу роль у відновленні України. Зокрема йдеться про забезпечення логістики та роботи підприємств.

У Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також