Новини / Технології     03 травня 2019 16:23

Каліфорнійська компанія продає першу продукцію, вирощену роботами

Компанія Iron Ox з Каліфорнії оголосила про початок продажів своєї продукції, вирощеної за допомогою роботів. Гідропонна ферма, яка була відкрита в жовтні минулого року, пропонує три сорти зелені: червоний щавель, базилік і салат.

Про це повідомляє HortiDaily.

На прилавки Bianchini’s Market –  сімейного продуктового магазину, який спеціалізується на місцевих і органічних продуктах, надійшли перші партії урожаю.

Читайте: На Марсі вирощуватимуть овочі: NASA обрала переможця в конкурсі теплиць

Iron Ox – це одна з компаній, які намагаються автоматизувати сільськогосподарське виробництвоДля вирощування овочів на фермі використовують комбінацію робототехнічних маніпуляторів, гідропонних чанів і роботів-носіїв.

Попри неодноразові твердження, що їхнє господарство є «автономним», люди все ще потрібні для деяких функцій. Працівники висаджують рослини та пакують продукцію, коли вона вже готова до вживання. А роботи контролюють процес вирощування.

Одна з переваг полягає в тому, що робототехнічні ферми можуть бути розташовані ближче до клієнтів. В Iron Ox розповідають, що шлях транспортування виробленої ними зелені до магазину Bianchini’s становить лише 0,6 милі, що наполовину менше відстані, типової для салату.

Це означає зниження транспортних витрат і коротший шлях від грядки до столу, що є вагомим фактором, коли йдеться про вплив на навколишнє середовище того, що ми кладемо на тарілку.

Проте масштаби діяльності Iron Ox поки що обмежені. Компанія продає всього три сорти зелені і доставляє їх до Bianchini’s Market лише раз на тиждень. Ціни не є надмірними, але вони належать до високих. Упаковка з двома унціями червоного щавлю коштує $2,49, з двома унціями базиліку – $2,99, а з чотирма головками салату – $4,99.

Відео, розміщене на сайті Iron Ox:

 Landlord раніше повідомляв про те, що канадський виробник знайшов секрет, як привернути увагу споживача до червоного салату, виростивши салат кольору вина.

Читайте також