Новини / Ринок землі     18 лютого 2022 11:33

Кабмін затвердив методику нарахування розміру шкоди за незаконне використання земель

Постанова дозволить встановити чіткий грошовий еквівалент заподіяної шкоди

Кабінет міністрів України прийняв Постанову про затвердження методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок захоплення земельних ділянок, порушення цільового призначення під час використання, псування земель та зняття ґрунту без спеціального дозволу. Про це повідомляє пресслужба Міністерство аграрної політики.

Зазначається, що ця постанова дозволить встановити чіткий грошовий еквівалент заподіяної шкоди й у разі притягнення порушника до відповідальності, – повною мірою застосувати положення КУпАП у судовій практиці.

Окрім цього, у Мінагрополітики зазначили, що 26 листопада 2021 року набула чинності нова редакція статті 533 КУпАП в частині настання адміністративної відповідальності за зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок з порушенням умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту. Разом з тим, шкода, заподіяна цим порушенням не нараховувалася за відсутності затвердженої методики.

Нагадаємо, за підсумками 6 місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу ділянок.

Раніше Landlord повідомляв, кому в Україні дозволили не платити за землю.

Також повідомлялось, що Кабмін схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо сфери охорони природи.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також