Новини    13 жовтня 2021 07:00

В Україні хочуть збільшити штрафи за шкоду екології

Було розроблено законодавчі зміни, щодо існуючих штрафів

Кабмін схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо сфери охорони природи. Про це заявив  міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський.

Читайте: Держава спрямувала гроші на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки

Мінприроди спільно із правоохоронними органами розробили законодавчі зміни, згідно з якими планується перегляд існуючих санкцій за шкоду навколишньому середовищу відповідно до сучасних реалій:
– збільшення штрафів у 8-10 разів;
– доповнити Кодекс: статтею 561 “Знищення і пошкодження межових, інформаційних та охоронних знаків, квартальних та ділянкових стовпів, протипожежних і природоохоронних аншлагів, шлагбаумів на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду”; статтею 18857 “Невиконання законних вимог і приписів посадових осіб служби державної охорони природно-заповідного фонду України”.

“Посилюючи адміністративну відповідальність, ми зможемо позбутися дисбалансу між фактичним розміром заподіяної шкоди довкіллю і розміром існуючих штрафів. Це стимулюватиме суб’єктів господарювання та громадян не порушувати законодавство”, – говорить Абрамовський.

За даними Держекоінспекції, в першому кварталі 2021 року промисловість завдала понад 67 млн грн збитку екології України. Тільки за перші три місяці 2021 року інспекція склала понад 4800 адмінпротоколів про екологічні порушення. Влітку цього року в Київській області супутники зафіксували 80 несанкціонованих звалищ загальною площею понад 900 гектар, завдані збитки оцінюють в 50 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що німецьких фермерів змусять обмежити внесення азотних добрив. 

Джерело: Liga.net

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...